Za pokladmi
sinhálskych kráľov

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

Colombo – Kitulgala – vodopády

Prílet do Colomba, hlavného mesta ostrova nazývaného aj  “Perla Indického oceánu”, vyzdvihnutie na letisku.

Vydáme sa krížom cez sviežu prírodu trópov, cez sýtozelené ryžové polia, škoricové a ananásové plantáže do Kitulgaly, ktorá bude mimoriadnym zážitkom a nenáročným osviežením po prílete.

Objavíme nádherné miesto ukryté uprostred hustej vegetácie. Dedina Kitulgala, s tradičným životným štýlom dedinčanov, priťahuje turistov a fotografických nadšencov pre zaujímavý úsek rieky Kelani Ganga. Vždy zelený dažďový prales, ktorý hrá vo všetkých tónoch zelenej, sa rozprestiera v nekonečnej krajine. Slávny film Most cez rieku Kwai bol natočený na rieke Kelani v blízkosti Kitulgaly a aj keď nezostalo nič, okrem betónových základov, miesto je základňou pre White Water Rafting. (možné zakúpiť na mieste u sprievodcu)

Lokalita je známa aj ako nálezisko pozostatkov prehistorickej ľudskej prítomnosti už pred 32 000 rokmi.

 

Pozrieme si nádherné divoké vodopády Devon Falls a St Clairs Falls.

Nuwara Eliya – nazývaná aj Malé Anglicko, patrí k najvyhľadávanejších turistickým oblastiam Srí Lanky. Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro.

 

Nocľah v Nuwara Eliya

NP Horton plains – čajová plantáž – kráľovské mesto Kandy – kandyjské tance

Národný park Horton Plains je jedným z najnavštevovanejších miest na Srí Lanke. Počas krásnej nenáročnej prechádzky uvidíme červené rododendróny, stromy zakrpatené pôsobením vetra a hmly, pokryté machom a veľa iných druhov kvetov. Malý koniec sveta a Veľký koniec sveta ponúkajú prekrásny výhľad na okolitú krajinu.

Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, návšteva fabriky na spracovanie čaju, malebné scenérie čajovej krajiny, horské masívy a nezameniteľná vôňa čaju.

Večer si v Kandy, poslednom hlavnom meste sinhálských kráľov, užijeme kultúrne tanečné predstavenie Kandyjských tanečníkov.

Nocľah v Kandy

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Botanická záhrada – Kandy – chrám buddhovho zubu – sloní sirotinec Pinnawala

Kráľovská botanická záhrada Peradeniya – sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 147 akrov. Botanickú záhradu začali budovať v roku 1374 ako odpočinkovú záhradu kráľov Gampoly a Kandy. V záhrade môžete vidieť viac ako 4000 druhov stromov, kvetov a rastlín a päť palmových ulíc, ktoré boli vysadené v roku 1905.

Kandy –  prehliadka okolia jazera, tržnice a Chrámu Buddhovho zubu. Kandy je miesto zaradené do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO a  nachádza sa v malebnej hornatej oblasti Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Mesto patrí k najposvätnejším miestam na Srí Lanke a bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala. Chrám Buddhovho zubu uchováva relikviu a je významným buddhistickým chrámom na Srí Lanke.

Sloní sirotinec v Pinnawale na brehoch rieky Maoya bude mimoriadnym zážitkom. Viac ako 70 rozkošných sloníkov, ktoré sa spolu hrajú a šantia pri kúpaní v rieke.

 

Nocľah v Sigiriya

Sigiriya s kráľovským palácom na vrchole – Kráľovské mesto Polonnaruwa

Návšteva skalného útvaru Levia Skala – Sigiriya (UNESCO) s pozostatkami kráľovského paláca na vrchole. Pevnosť v oblakoch pochádza z 5. storočia a na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky na stenách starovekých jaskýň. Na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad, vodných nádrží a fontán.

Prehliadka známeho mesta chrámov a palácov Polonnaruwy (UNESCO) (z 11. storočia). Polonnaruwa, bývalé druhé hlavné mesto Srí Lanky, ktoré vzniklo v 11. a 12. stor., patrí od roku 1982 na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nájdeme tu ruiny kráľovského paláca, kráľovské kúpele, citadelu a vo svätyni Gal Vihara svetoznáme sochy Buddhu, vytesané do skál.

Nocľah v Sigiriya

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Kráľovské mesto Anuradhapura – Mihintale

Najstaršie hlavné mesto Anuradhapura (UNESCO) bola počas 1400 rokov hlavným mestom Sinhálskych kráľov. Sláva tohto starovekého mesta začala v 4. storočí pred n. l.. Najkrajšia pagoda krajiny Ruwanwelisaya, vysoká 103 metrov, je naozaj majestátna a nádherná. Poprechádzame sa popod korunu Sri Maha Bodhiya, najposvätnejšieho stromu budhizmu, ktorý pochádza z pôvodného stromu, pod ktorým Buddha dosiahol osvietenie.

Navštívime Mihintale – kolísku buddhizmu na Srí Lanke.

Nocľah v Sigiriya

Dambulla

Návšteva Dambully, jaskynného Buddhistického chrámu (UNESCO) s nádhernými sochami a stropnými maľbami. V jaskynných chrámoch nájdete viac než stovku sôch Buddhu v rôznych pózach. Unikátne sú tiež nástenné maľby s budhistickými motívmi.

Srí Lanka by SAFIR

Cena zahŕňa:

  • vyzdvihnutie na letisku
  • doprava osôb a batožiny klimatizovaným vozidlom počas celého poznávacieho okruhu
  • ubytovanie v dvojposteľových izbách počas okruhu s  polopenziou v min. 3* hoteloch (5x nocľah)
  • vstupy

Cena nezahŕňa:

  • medzinárodnú letenku
  • víza
  • ostatnú stravu
  • plážový pobyt v hoteli ( po dohovore navrhneme a zaistíme plážové ubytovanie podľa požiadaviek)
  • transfer z plážového hotela na letisko (po dohovore zaistíme odvoz na letisko)

Program poznávacieho okruhu je možné upraviť na mieru podľa požiadaviek, aby sa vaša dovolenka na Srí Lanke stala vašou dovolenkou snov.

Poďte s nami do raja!
Srí Lanka.