Perly zo Srí Lanky

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

Colombo – sloní sirotinec Pinnawala

V skorých ranných hodinách prílet do Colomba, hlavného mesta ostrova, nazývaného aj  “Perla Indického oceánu”. Privítanie na letisku. Vydáme sa krížom cez sviežu prírodu trópov, cez sýtozelené ryžové polia, škoricové a ananásové plantáže do Pinnawaly. Sloní sirotinec v Pinnawale na brehoch rieky Ma Oya bude mimoriadnym zážitkom a nenáročným osviežením po prílete. Súčasné stádo, ktoré sa rozrástlo takmer na  70 slonov, vzniklo pôvodne z pár slonov zachránených po rôznych zraneniach z džungle. Kŕmenie a kúpanie v rieke bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom. Popoludní oddych na hoteli.

Nocľah v Sigiriya

Polonaruwa – jeep safari v NP Kaudulla

Prehliadka známeho mesta chrámov a palácov Polonaruwy, bývalého druhého hlavného mesta Srí Lanky, ktoré vzniklo v 11. a 12. stor. a patrí od roku 1982 na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nájdeme tu ruiny kráľovského paláca, kráľovské kúpele, citadelu a vo svätyni Gal Vihara svetoznáme sochy Buddhu, vytesané do skál.

Popoludní sa na džípoch vyberieme do národného parku Kaudulla na safari. Divožijúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí ,,ulovíme“ na naše kamery a fotoaparáty, ktoré budeme mať v pohotovosti.

Nocľah v Sigiriya

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Sigiriya – Dambulla - záhrada korenia – Kandy

Návšteva skalného útvaru Levia Skala – Sigiriya (UNESCO) s pozostatkami kráľovského paláca na vrchole je to najlákavejšie pre všetkých turistov prichádzajúcich na Srí Lanku.  Pevnosť v oblakoch pochádza z 5. storočia a na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky na stenách starovekých jaskýň. Na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad, vodných nádrží a fontán

Návšteva Dambully, jaskynného Buddhistického chrámu (UNESCO) s nádhernými sochami a stropnými maľbami. V jaskynných chrámoch nájdete viac než stovku sôch Buddhu v rôznych pózach. Unikátne sú tiež nástenné maľby s budhistickými motívmi.

Cestou do posledného kráľovského mesta sinhálskeho kráľovstva Kandy navštívime ayurvédsku záhradu korenia. Večer si užijeme kultúrne tanečné predstavenie kandyjských tanečníkov.

Nocľah v Kandy

Chrám Budhovho zubu - Peradenia kráľovská botanická záhrada – vodopád Ramboda – Nuwara Eliya

Kandy –  prehliadka okolia jazera, tržnice a Chrámu Buddhovho zubu. Kandy je miesto zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO a  nachádza sa v malebnej hornatej oblasti Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Mesto patrí k najposvätnejším miestam na Srí Lanke a bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala. Chrám Buddhovho zubu uchováva relikviu, je významným buddhistickým chrámom na Srí Lanke a prehliadka má mystickú atmosféru.

Kráľovská botanická záhrada Peradeniya – sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 147 akrov. Botanickú záhradu začali budovať v roku 1374 ako odpočinkovú záhradu kráľov Gampoly a Kandy. V záhrade môžete vidieť viac ako 4000 druhov stromov, kvetov a rastlín a päť palmových ulíc, ktoré boli vysadené v roku 1905.

Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, návšteva fabriky na spracovanie čaju, malebné scenérie čajovej krajiny, horské masívy a nezameniteľná vôňa čaju.

Nuwara Eliya – nazývaná aj Malé Anglicko, patrí k najvyhľadávanejších turistickým oblastiam Srí Lanky. Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro. Prehliadka mesta.

Nocľah v Nuwara Eliya

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Kitulgala

Objavíme nádherné miesto ukryté uprostred hustej vegetácie. Dedina Kitulgala, s tradičným životným štýlom dedinčanov, priťahuje turistov a fotografických nadšencov pre zaujímavý úsek rieky Kelani Ganga. Vždy zelený dažďový prales, ktorý hrá vo všetkých tónoch zelenej, sa rozprestiera v nekonečnej krajine. Slávny film Most cez rieku Kwai bol natočený na rieke Kelani v blízkosti Kitulgaly a aj keď nezostalo nič, okrem betónových základov, miesto je základňou pre White Water Rafting. (možné zakúpiť na mieste u sprievodcu)

Lokalita je známa aj ako nálezisko pozostatkov prehistorickej ľudskej prítomnosti už pred 32 000 rokmi.

Cena zahŕňa:

  • vyzdvihnutie na letisku
  • doprava osôb a batožiny klimatizovaným vozidlom počas celého poznávacieho okruhu
  • ubytovanie v dvojposteľových izbách počas okruhu s polopenziou v min. 3* hoteloch (4 x nocľah)
  • vstupy

Cena nezahŕňa:

  • medzinárodnú letenku
  • víza
  • ostatnú stravu
  • plážový pobyt v hoteli ( po dohovore navrhneme a zaistíme plážové ubytovanie podľa požiadaviek)
  • transfer z plážového hotela na letisko (po dohovore zaistíme odvoz na letisko)

Program poznávacieho okruhu je možné upraviť na mieru podľa požiadaviek, aby sa vaša dovolenka na Srí Lanke stala vašou dovolenkou snov.

Poďte s nami do raja!
Srí Lanka.