Fakultatívne zájazdy

Plavba po rieke Bentota

Srí Lanka by SAFIR

Pokiaľ budete tráviť dovolenku na krásnych pieskových plážach v Bentote alebo v Induruwe, určite si nenechajte ujsť príležitosť na River Safari. Osviežujúci poldenný výlet bude pre vás príjemným zážitkom. Vydáme sa na plavbu magickou loďou po Bentota ganga, okolo mohutných mangrovových stromov, ktoré nám umožnia objaviť lesné tunely, ktoré tu vytvorili nad hladinou rieky. Vychutnáme si pozorovanie polmetrových netopierov, vtákov a varanov. Pri krátkej zastávke si budete môcť urobiť fotografie s malým krokodílom na rukách.

Koloniálne mesto Galle,
Madu river safari

Galle si zachovalo určitý európsky ráz. Portugalci postavili prvú pevnosť, aby odolali  útokom zo srílanských kráľovstiev na severe. Holanďania následne po prevzatí pobrežných miest, zlepšili obranný systém pevnosti, rozšírili priekopu na pevnine, zlepšili hradby a bašty. Briti neurobili veľa zmien, a preto sa v Galle doteraz zachovala atmosféra holandských dní. Vstúpime do pevnosti cez hlavný vchod, ktorý nesie vyrezávané logo britského panovníka na vonkajšej stene a symbol VOC holandskej východoindickej spoločnosti na vnútornej stene. Pozrieme si krásny výhľad z hradieb Galle Dutch Fort (UNESCO) na Indický oceán, holandské koloniálne vily a absolvujeme prechádzku popri majáku,  v prístave a historickom centre, kde nájdeme množstvo remeselníkov vyrábajúcich čipky a rezbárske výrobky.  Galle Fort je zaujímavé miesto, kde si môžete vychutnať architektúru, históriu, nakupovať a ochutnať dobré jedlo a víno. Prechádzajte sa v meste Galle, aby ste zažili každodenný život typických Srí Lančaniek a navštívili trh s ovocím,  pozrite sa, či rybári predávajú svoj denný úlovok vedľa cesty.

Vydáme sa na plavbu magickou loďou po prekrásnej rieke Madu, okolo mohutných mangrovových stromov, ktoré nám umožnia objaviť lesné tunely, ktoré tu vytvorili nad hladinou rieky. Navštívime ústie močiarnej oblasti, ktoré má rozlohu viac ako 900 hektárov, z ktorých je 770 hektárov vodná plocha obklopujúca 64 ostrovov. Plavba loďou je skvelý spôsob, ako sa bližšie pozrieť na tento komplex mokraďového ekosystému.

Srí Lanka by SAFIR

Mirissa pozorovanie veľrýb

Srí Lanka by SAFIR

Mirissa Whale watching je vzrušujúci výlet za veľrybami na otvorený Indický oceán. Skupinky veľrýb so striekajúcimi fontánkami nie je možné vidieť hocikde. Po vyplávaní lode z prístavu v Mirisse si doprajeme malý piknik – raňajky na lodi. Počas plavby nás prídu pozdraviť skupinky delfínov a keď budeme mať šťastie, aj obrovská morská korytnačka. Kamery a fotoaparáty budeme mať v pohotovosti a určite sa nám podaria unikátne zábery. Budeme pozorovať pobrežie Indického oceánu s impozantným majákom Dondra.

Cestou späť si dáme malú zastávku v Koggale, aby ste boli svedkami toho, že len Srí Lanka má najfotografovanejšieho ikonického rybára, ktorý sedí na zapichnutých tyčiach v plytkej vode v Indickom oceáne, čakajúc na každodenný úlovok.

Džungľou k vodopádu Crying Fall

Vydáme sa krížom cez sviežu prírodu trópov. Urobíme si krátku zastávku, aby sme si pozreli sýtozelené ryžové polia. Potom vykročíme cestičkou pomedzi čajové a škoricové plantáže , urastené stromy a divokú zeleň. 

Krátkou prechádzkou cez džungľu sa dostaneme k Plačúcemu vodopádu. Slnkom zaliate balvany a padajúca voda nás očaria. Ak budeme mať šťastie, privítajú nás malé opičky, čakajúce na sladký banán ako občerstvenie. Vystúpime až nad vodopád, kde sa môžeme okúpať v malej lagúne, ktorú tu riečka vytvorila. Pri návrate ochutnáme neodolateľné medovo-kokosové palacinky v malej reštaurácii.

Srí Lanka by SAFIR

Poďte s nami do raja!
Srí Lanka.