Informácie, dokumenty
a doklady na Srí Lanku

Letenka

 • Letenku je najvýhodnejšie vyhľadať na vyhľadávačoch napr. skyscanner.com, www.pelikan.skwww.letenkyzababku.sk , a následne objednať priamo na webových stránkach leteckých spoločností. S rezerváciu letenky na individuálnu dovolenku radi pomôžeme, pri sprevádzaných termínoch kupujeme skupinové letenky.

Vízum

 • Vízum na Srí Lanku si zaistite cez online systém (eta.gov.lk). Vytlačené vízum si vezmite so sebou a pripravte pri odbavení do lietadla na Srí Lanku.

Príletová kartička

 • Po prílete na Srí Lanku budete požiadaní o odovzdanie evidenčnej príletovej kartičky. Kartičky vám rozdajú už na palube, kde si ju môžete vyplniť počas letu. Je preto dobré mať so sebou pero a okuliare. Miesto pobytu uveďte miesto vášho prvého ubytovania. Nestúpajte si teda do radu, bez toho aby ste mali vyplnenú kartičku v ruke.

Cestovné poistenie

 • Pred cestou si uzatvorte cestovné poistenie na obdobie pobytu, pokiaľ nemáte uzatvorené celoročné poistenie.

Cestovný pas

 • Cestovný pas byť platný minimálne 6 mesiacov od dátumu príletu späť domov (celková dĺžka pobytu na Srí Lanke + 6 mesiacov).

Očkovanie

 • Pri cestách na Srí Lanku nie je vyžadované očkovanie. Pre turistov je výhodou očkovanie proti hepatitíde. Poraďte sa so svojím lekárom, aký druh očkovania vám odporučí. Odporúčame na cesty dobrý a kvalitný repelent DEET 30% alebo 50% a do hotelovej izby odpudzovač komárov do zásuvky.

Oblečenie na Srí Lanku

 • Na Srí Lanku si zbaľte predovšetkým ľahké oblečenie, tričká, bermudy a pre ženy a dievčatá aj ľahké bavlnené šaty. Pri vstupoch  do chrámu je nutné mať zahalené ramená a kolená, na čo dobre poslúži aj plážová šatka. Prehliadky chrámov sú naboso, preto je dobré mať balíček vlhčených obrúskov na nohy, aby ste si nezašpinili vašu obuv zvnútra. Vo vnútrozemí využijete jednu mikinu a ľahkú šuštiakovú bundu, pevné tenisky a dlhé nohavice. Malý skladací dáždnik a pršiplášť bude na cesty určite výhodou.

Peniaze na Srí Lanke

 • Platidlom na Srí Lanke je Srílanská Rupia (Rs).

  Odporúčame Vám vymeniť eurá alebo doláre hneď po odbavení na letisku, kde nájdete niekoľko zmenární a bankomatov. Rozdiely v kurzoch sú zanedbateľné pri výmene hotovosti v rozsahu potrebnom na dovolenku. Pre platby za jedlo, drobné suveníry a osobné výdavky je lepšie platiť hotovosťou.

  Na obed počítajte priemerne 8€/os/deň, ďalšie výdavky sa pohybujú okolo 5-10€/os/deň. V priebehu cesty bude ďalej možné zmeniť peniaze alebo vyberať z bankomatu (banky a zmenárne sú zatvorené cez víkend a pri štátnych sviatkoch). Bankomat a zmenáreň nájdete v každom mestečku.

Poďte s nami do raja!
Srí Lanka.