Zo západu na východ

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

Colombo – prehliadka mesta

Prílet do COLOMBA, hlavného mesta ostrova nazývaného aj  “Perla Indického oceánu”, vyzdvihnutie na letisku. Po krátkom relaxe v hoteli prehliadka Colomba,s množstvom prekrásnych pamiatok. Navštívime Buddhistický chrám, Námestie Nezávislosti, Červenú mešitu a pozrieme si budovu parlamentu Srí Lanky.

Nocľah v Colombe

Sigiriya s kráľovským palácom na vrchole – Dambulla

Návšteva skalného útvaru Levia Skala – Sigiriya (UNESCO) s pozostatkami kráľovského paláca na vrchole. Pevnosť v oblakoch pochádza z 5. storočia a na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky na stenách starovekých jaskýň. Na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad, vodných nádrží a fontán.

Návšteva Dambully, jaskynného Buddhistického chrámu (UNESCO) s nádhernými sochami a stropnými maľbami. V jaskynných chrámoch nájdete viac než stovku sôch Buddhu v rôznych pózach. Unikátne sú tiež nástenné maľby s budhistickými motívmi.

Nocľah v Dambulle

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Kráľovské mesto Polonnaruwa – Trincomalee

Prehliadka známeho mesta chrámov a palácov Polonnaruwy (UNESCO) (z 11. storočia). Polonnaruwa, bývalé druhé hlavné mesto Srí Lanky, ktoré vzniklo v 11. a 12. stor., patrí od roku 1982 na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nájdeme tu ruiny kráľovského paláca, kráľovské kúpele, citadelu a vo svätyni Gal Vihara svetoznáme sochy Buddhu, vytesané do skál.

Trincomalee patril v minulosti k najväčším a najvýznamnejším prístavom starovekej Srí Lanky. Trincomalee, označovaný ako Gokanna alebo Gokarna v historických kronikách, je bohatý  množstvom ruín starých budhistických chrámov a je považovaný za významnú budhistickú kultúrnu a archeologickú lokalitu Srí Lanky. Nachádzajú sa tu krásne pieskové pláže.

Nocľah v Trincomalee

Trincomalee – plavba na ostrov Pidgeon – hinduistický chrám – Fort Fredrick

Navštívime hinduistický chrám Kali Kovil, ktorý má najpôsobivejší pútavý gopuram (hlavný vchod), zdobený sochami hinduistických bohov.

Horúcovodné studne v  Trincomalee priťahujú turistov po celý rok, vzhľadom na terapeutické vlastnosti vody a rôzne teploty vody z jednej studne.

Fort Fredrick je pevnosť postavená portugalcami a bola dokončená v roku 1624. Stojí na mieste Swami Rock-Konamamalai a bola vybudovaná na troskách svetoznámeho starovekého hinduistického chrámu Koneswarama (Chrám tisíc pilierov). Chrám bol zničený portugalskými kolonistami.

Ostrov Pidgeon – národný park vďačí svojmu názvu Blue Rock Pigeon, ohrozenému druhu vtákov, ktorý tu hniezdi. Už v roku 1963 boli ostrovy vyhlásené za vtáčie útočisko a v roku 2003 sa premenili na národný park. Väčší ostrov je obklopený relatívne dobre zachovaným koralovým útesom. Môžeme obdivovať okrasné ryby a korytnačky vo svojom vlastnom prostredí.

Nocľah v Trincomalee

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Kandy – chrám Buddhovho zubu – chrám Bahirawakanda

Kandy –  prehliadka okolia jazera, tržnice a Chrámu Buddhovho zubu. Kandy je miesto zaradené do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO a  nachádza sa v malebnej hornatej oblasti Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Mesto patrí k najposvätnejším miestam na Srí Lanke a bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala. Chrám Buddhovho zubu uchováva relikviu a je významným budhistickým chrámom na Srí Lanke.

Krásna biela socha Budhu nad Kandy v chráme Bahirawakanda doplní dnešný program.

Fakultatívne kultúrne tanečné predstavenie Kandyjských tanečníkov.

Nocľah v Kandy

Botanická záhrada – čajová plantáž – čajová továreň

Kráľovská botanická záhrada Peradeniya – sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 147 akrov. Botanickú záhradu začali budovať v roku 1374 ako odpočinkovú záhradu kráľov Gampoly a Kandy. V záhrade môžete vidieť viac ako 4000 druhov stromov, kvetov a rastlín a päť palmových ulíc, ktoré boli vysadené v roku 1905.

Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, návšteva fabriky na spracovanie čaju, malebné scenérie čajovej krajiny, horské masívy a nezameniteľná vôňa čaju.

Pozrieme si nádherné divoké vodopády Gerandi Ella a Ramboda.

Nocľah v Nuwara Eliya

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Nuwara Eliya

Nuwara Eliya – nazývaná aj Malé Anglicko, patrí k najvyhľadávanejších turistickým oblastiam Srí Lanky. Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro. Prehliadka mesta.

Transfer na letisko.

Cena zahŕňa:

  • vyzdvihnutie na letisku
  • doprava osôb a batožiny klimatizovaným vozidlom počas celého poznávacieho okruhu
  • ubytovanie v dvojposteľových izbách počas okruhu s  polopenziou v min. 3* hoteloch (6x nocľah)
  • vstupy

Cena nezahŕňa:

  • medzinárodnú letenku
  • víza
  • ostatnú stravu
  • plážový pobyt v hoteli ( po dohovore navrhneme a zaistíme plážové ubytovanie podľa požiadaviek)
  • transfer z plážového hotela na letisko (po dohovore zaistíme odvoz na letisko)

Program poznávacieho okruhu je možné upraviť na mieru podľa požiadaviek, aby sa vaša dovolenka na Srí Lanke stala vašou dovolenkou snov.

Poďte s nami do raja!
Srí Lanka.