Zelené dobrodružstvo

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

Colombo – safari po rieke Bentota – korytnačia farma

Prílet do COLOMBA, hlavného mesta ostrova nazývaného aj  “Perla Indického oceánu”. Transfer cez sviežu prírodu trópov do mestečka Bentoty. Budeme sa plaviť po Bentota ganga, okolo mohutných mangrovových stromov, ktoré nám umožnia objaviť lesné tunely, ktoré tu vytvorili nad hladinou rieky. Vychutnáme si pozorovanie polmetrových netopierov, vtákov a varanov, čo bude mimoriadnym zážitkom a nenáročným osviežením po prílete.

Prežitie morských korytnačiek pre budúcu generáciu závisí od takých zariadení, ktoré navštívime. Maličké niekoľkodňové korytnačky môžeme naozaj vidieť iba tu.

Oddych na pláži v Induruwe.

Záhrada korenia – baňa mesačných kameňov – múzeum tradičných masiek – pevnosť Galle

Po ceste do Galle navštívime záhradu korenia, kde objavíme čaro ayurvédy, korenia a byliniek, ktoré sa používajú po tisícročia v prírodnom liečiteľstve. Pri návšteve bane na ťažbu mesačných kameňov sa dozvieme, čo je to mesačný kameň aako sa ťaží na území Srí Lanky. , V tradičnej dielni ručne vyrezávaných masiek zistíme, ktorú srílanskú masku by ste mali mať doma, aby ste boli úspešní v obchodovaní alebo mali šťastné manželstvo.

Koloniálne mesto Galle si zachovalo určitý európsky ráz. Portugalci postavili prvú pevnosť, aby odolali  útokom zo srílanských kráľovstiev na severe. Holanďania následne po prevzatí pobrežných miest, zlepšili obranný systém pevnosti, rozšírili priekopu na pevnine, zlepšili hradby a bašty. Briti neurobili veľa zmien, a preto sa v Galle doteraz zachovala atmosféra holandských dní. Pozrieme si výhľad z hradieb Galle Dutch Fort (UNESCO) na more a absolvujeme prechádzku popri majáku,  v prístave a historickom centre, kde nájdeme množstvo remeselníkov vyrábajúcich čipky a rezbárske výrobky. 

Nocľah v oblasti NP Yala

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Jeep safari NP Yala - Ella

Zavčasu ráno vyrazíme na džípoch do národného parku Yala. NP Yala je najnavštevovanejší a najobľúbenejší národný park v krajine,  populárny hlavne pre svoju hustotu žijúcich leopardov. Národný park Yala (známy tiež ako národný park Ruhunu) je druhým najväčším národným parkom na Srí Lanke a je to miesto ako vytrhnuté z Knihy Džunglí. Budeme mať veľkú šancu stretnúť bociany marabu, elegantné pávy, šikovné opice, jelene, byvoly, korytnačky, majestátne krokodíly aj šelmu leoparda.

Navštívime malú a ospalú horskú dedinku Ella, ktorá je obklopená sviežimi zelenými plantážami čaju, kam až vaše oko dovidí.

Nocľah v Ella

Ella – vodopád Ravana fall – Nine arch bridge – Little Adam’s peak

Cestou do Elly nevynecháme návštevu vodopádu Ravana, pomenovanému podľa legendárneho kráľa Srí Lanky. Podľa legendy sa hovorí, že Ravana  uniesol princeznú Situ a ukryl ju v jaskyniach za vodopádom. Nine Arch Bridge tiež nazývaný aj Most na oblohe, je ukážkou a jedným z najlepších príkladov železničnej výstavby koloniálnej éry v krajine.

Malebnou cestičkou pomedzi čajové plantáže sa vydáme na Malú Adamovu Horu. Z vrcholu sa budeme kochať výhľadom na mohutnú horu Ella Rock a priesmyk Ella Gap.

Nocľah v Ella

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Cesta vlakom – Nanu Oya – Nuwara Eliya

Ráno odchod vyhliadkovým vlakom cez čajové plantáže z Elly do mesta Nanu Oya.

Nuwara Eliya – nazývaná aj Malé Anglicko, patrí k najvyhľadávanejších turistickým oblastiam Srí Lanky. Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro. Prehliadka mesta.

Nocľah v Nuwara Eliya

Kitulgala

Objavíme nádherné miesto ukryté uprostred hustej vegetácie. Dedina Kitulgala, s tradičným životným štýlom dedinčanov, priťahuje turistov a fotografických nadšencov pre zaujímavý úsek rieky Kelani Ganga. Vždy zelený dažďový prales, ktorý hrá vo všetkých tónoch zelenej, sa rozprestiera v nekonečnej krajine. Slávny film Most cez rieku Kwai bol natočený na rieke Kelani v blízkosti Kitulgaly a aj keď nezostalo nič, okrem betónových základov, miesto je základňou pre White Water Rafting. (možné zakúpiť na mieste u sprievodcu)

Lokalita je známa aj ako nálezisko pozostatkov prehistorickej ľudskej prítomnosti už pred 32 000 rokmi.

Cestou si počas krátkej zastávky pozrieme nádherné divoké vodopády Devon Falls a St Clairs Falls.

 

Transfer do plážového hotela.

Srí Lanka by SAFIR

Cena zahŕňa:

  • vyzdvihnutie na letisku
  • doprava osôb a batožiny klimatizovaným vozidlom počas celého poznávacieho okruhu
  • ubytovanie v dvojposteľových izbách počas okruhu s polopenziou v min. 3* hoteloch (5x nocľah)
  • vstupy

Cena nezahŕňa:

  • medzinárodnú letenku
  • víza
  • ostatnú stravu
  • plážový pobyt v hoteli ( po dohovore navrhneme a zaistíme plážové ubytovanie podľa požiadaviek)
  • transfer z plážového hotela na letisko (po dohovore zaistíme odvoz na letisko)

Program poznávacieho okruhu je možné upraviť na mieru podľa požiadaviek, aby sa vaša dovolenka na Srí Lanke stala vašou dovolenkou snov.

Poďte s nami do raja!
Srí Lanka.