SRÍ LANKA REPETE

dátum podľa výberu (14 dní)

Srí Lanka chytí za srdce a preto sme pripravili krásny program pre tých, ktorý už absolvovali poznávací okruh a chcú sa na Srí Lanku vrátiť.  Cestovanie v menšej skupinke, poznanie menej turistických nových miest na Srí Lanke s nami.

Vydajte sa na cestu zelenou tropickou záhradou a vráťte sa z dovolenky plní sily, elánu a nezabudnuteľných zážitkov. Po krásnom poznávacom okruhu, ktorý bude úžasnou terapiou pre našu myseľ, si zrelaxujeme aj naše telo prechádzkami na panenských plážach v Bentote – Induruwe.

Poďte s nami do raja! Srí Lanka.

Come with us to paradise! Sri Lanka

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

Odlet

Privítanie na letisku a odlet.

 

Colombo – zlatý chrám Siri Gautama Sambuddha

V skorých ranných hodinách prílet do Colomba. Cestou k hotelu vás zoberieme do jedného z najkrajších novodobých budhistických chrámov na Srí Lanke – Siri Gautama Sambuddharaja Maligawa. Tento chrám bol dokončený v roku 2012 na pripomenutie 2600. výročia Budhovho osvietenia. Okázalá architektúra a množstvo výzdoby zaujme každého návštevníka. Oddych na hoteli s bazénom.

Nocľah v Dambulle

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Kráľovske mesto Anuradhapura - kolíska budhizmu Mihintale

Návšteva Anuradhapury, centra starovekého Cejlónu s množstvom nádherných stúp a slávnym Budhovým stromom. Anuradhapura bola takmer 1.500 rokov hlavným mestom celého ostrova a bola jedným z najväčších kláštorných miest, aké kedy boli vybudované. Kláštor Mahavihara je vďaka svojmu stromu Bo – Sri Maha Bodhi – jedným z veľmi obľúbených pútnických miest na Srí Lanke. Kláštor Jetavana sa rozkladá okolo monumentálnej stúpy, ktorá kedysi dosahovala výšku 120 metrov (dnes znížená na 70 metrov). Aj napriek tomu sa jedná o najväčšiu tehlovú stavbu na svete.

Mihintale – kolíska srílanského budhizmu, kde bola v 3. storočí pred n. l. predstavená jedna z najstarších filozofií, ponúka množstvo prastarých pamiatok.

Nocľah v Dambulla

Pidurangala Rock – Village Safari – plavba na katamarane - Nalanda Gedige

Výstup na skalu Pidurangala Rock nás odmení najkrajším výhľadom na Sigiriyu. Skalný guľový útvar na vrchole je miestom krásnych fotografií a výhľad na prírodu vôkol berie dych.

Návšteva tradičnej srílanskej dedinky, odvezie nás kára ťahaná volmi, budeme sa plaviť na leknovom jazierku katamaranom a dáme si tradičný dedinský obed. Dozvieme sa, ako sa vyrába strecha z palmových listov, naučíme sa prípravu sambolu z kokosu, ako sa zbiera ryža a varí tradičné kari.

Chrám Nalanda Gedige je malý šperk a najväčšia zvláštnosť Kultúrneho trojuholníka. Je to starosinhálska svätyňa s bohatou výdozbou a nechýbajú ani tantrické zobrazenia. Pri stavbe priehrady bol rozobratý do posledného kameňa a premiestnený na súčasné miesto. Nocľah v Kandy

 

Srí Lanka by SAFIR

Chrám Nelligala - Ranawana Purana Temple - vodopád Ramboda

Nádherný a nezabudnuteľný chrám Nelligala. Biely slon a boh Saman, ktorý sa na malej plošine takmer vznáša nad horami kandyjského regiónu, je jedno z najkrajších miest na Srí Lanke, ktoré turisti ešte neobjavili.

Ranawana Purana Temple – monumentálna socha Budhu a nespočet sôch mníchov v oranžových rúchach v zástupe.

Kandy – je miesto zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO  a  nachádza sa v malebnej hornatej oblasti Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Mesto patrí k najposvätnejším miestam na Srí Lanke a bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala. Na Srí lanke je cca 400 vodopádov a my navštívime krásny vodopád Ramboda

Nocľah v Nuwara Eliya

Srí Lanka by SAFIR

Hortonské pláne – Koniec sveta - vodopád Baker´s Fall

Skoro ráno vyrazíme na trek cez Horton´s plains, ležiace cez dve tisíc metrov nad morom, ktoré nemajú na Srí Lanke obdoby. Ocitneme sa v krajine, ktorá je prerastená plochami nenarušeného pralesa s typickými dáždnikovými stromami s oranžovými kvetmi nazývanými ,,dedkove fúzy“. Cesta bude pokračovať k Small World´s End a World´s End. Neminieme ani vodopád Baker´S Fall a krásne kvitnúce rododendrony.

Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro. Presun do Tissamaharama

Nocľah v Tissamaharama

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Leopard safari NP Yala - Gejzír Hoomaniya - múzeum tsunami

Zavčasu ráno vyrazíme na džípoch do národného parku Yala. NP Yala je najnavštevovanejší a najobľúbenejší národný park v krajine,  populárny hlavne pre svoju hustotu žijúcich leopardov. Národný park Yala je druhým najväčším národným parkom na Srí Lanke a je to miesto ako vytrhnuté z Knihy Džunglí. Budeme mať veľkú šancu stretnúť bociany marabu, elegantné pávy, šikovné opice, jelene, byvoly, a pri troche šťastia aj šelmu leoparda. Zážitok na celý život.

Morský gejzír Hoomaniya Blow Hole nás očarí, keď sa vlny morskej vody preženú ponorenou jaskyňou a vytlačia sa nahor cez prírodný komín a jeho malý otvor na vrchu. Fontána môže v závislosti od vysokých vĺn dosahovať vo vzduchu výšku až 18 metrov.

Presun do plážového hotela.

Oddych na pláži v Bentote

Oddych na pláži v Bentote –  Induruwe v plážovom hoteli  s polopenziou, bazén súčasťou hotela, voda, káva, čaj a rýchlovarná kanvica na izbe.

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Odlet

V ranných hodinách odlet z Colomba a prílet do Európy

Cena:  990,- EUR /dospelá osoba

+ cena letenky v čase nákupu

Predbežné prihlásenie: https://bit.ly/SRILANKA_REPETE

Cena zahŕňa:

 • 6 – 7 – dňový poznávací okruh Srí Lankou, program môže byť posunuty v závislosti od príletového času
 • ubytovanie s polopenziou v hoteloch zodpovedajúcim 3* až 4*
 • doprava osôb a batožiny privátnym klimatizovaným minibusom počas celého poznávacieho okruhu
 • balená voda v autobuse v cene (2fl na osobu a deň)
 • diaľničné a parkovné poplatky
 • slovenská/česká sprievodkyňa od počtu 6 účastníkov
 • plážové uteráky a plážové lehátka zdarma

Cena nezahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s krátkym prestupom (orientačne 780 – 980€ – batožina 23kg+8kg, odlet Viedeň)
 • ostatnú stravu
 • vstupenky, jeepy a miestni sprievodcovia orientačne 140€ – bude upresnené na mieste podľa aktuálneho kurzu a aktuálneho cenníka
 • víza 50€
 • súkromné cestovné a úrazové poistenie, poistenie storna letenky, poistenie storna pobytu,
 • bakšišné pre vodiča, sprievodcu a hotelový personál

Nákup leteniek: po naplnení min počtu účastníkov 5 osôb

Dôležité informácie:

Dokumenty: Na vstup na Srí Lanku sú potrebné dokumenty

Víza si môžete objednať spolu so zájazdom u CK za poplatok 65€. Letecká spoločnosť môže vstupný formulár a víza vyžadovať pred odbavením na letisku vo Viedni.

Očkovanie

Na Srí Lanku nie je povinné žiadne očkovanie, dávame na zváženie očkovanie na žltačku a skontrolovať platnosť očkovania na tetanus. Niektoré zdroje odporúčajú očkovanie na týfus, ale keďže nebudete spať v džungli a budete piť len balenú vodu, zo skúseností naozaj nie je nutné.

Čistota a ubytovanie

Všetky naše ubytovania sú overené a čisté v rámci lokality, kde sa budete nachádzať a ešte s ohľadom na to, že na Srí Lanke upratujú muži 😊. Niektoré rezorty sú umiestnené v srdci krásnej tropickej záhrady, alebo majú lobby otvorené do prírody a teda sa výnimočne môže stať, že sa objaví maličké neškodné zvieratko. Výskyt malej jašteričky – gekona alebo žabky, či stonožky je veľmi bežné. V našom programe nie sú žiadne domy na stromoch ani otvorené chatky, či ubytovania s vetrákom, len klimatizované hotelové izby s vlastnou kúpelňou. Pobyt bude v hlavnej sezóne, mimo obdobia dažďov, tak výskyt komárov bude minimálny, repelent a zásuvkový odpudzovač odporúčame. Srí Lanka patrí medzi bezpečné a civilizované ázijské krajiny s veľmi nízkou kriminalitou, je turisticky veľmi navštevovaná a bezpečná na cestovanie aj pre ženy. Podrobné pokyny k odletu obdržíte 3 týždne pred odletom.