SRÍ LANKA ČAROVNÝ OSTROV (SRÍ LANKA REPETE)

dátum podľa výberu (14 dní)

Srí Lanka ponúka pamiatky, ktoré sú mapou krásnej histórie a pokiaľ chcete absolvovať poznávací okruh a menej turistické miesta, je tento program určený práve pre vás. Srí Lanka chytí za srdce a tento krásny program je aj pre tých, ktorí sa chcú na Srí Lanku vrátiť.  

Vydajte sa na cestu zelenou tropickou záhradou a vráťte sa z dovolenky plní sily, elánu a nezabudnuteľných zážitkov. Po krásnom poznávacom okruhu, ktorý bude úžasnou terapiou pre našu myseľ, si zrelaxujeme aj naše telo prechádzkami na panenských plážach v Bentote – Induruwe.

Poďte s nami do raja! Srí Lanka.

Come with us to paradise! Sri Lanka

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

Odlet

Privítanie na letisku a odlet.

Colombo – prehliadka mesta

V ranných hodinách prílet do Colomba. Prehliadka hlavného mesta Srí Lanky. Navštívime impozantný Gangaramaya Buddhist Temple, Jami Ul-Alfar Mosque – krásnu červenú mešitu, námestie nezávislosti a vežu Lotus Tower (351,5 m) s dychberúcim výhľadom.

Nocľah v Colombe

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Kráľovská citadela Yapahuwa Rock - Anuradhapura - kolíska budhizmu Mihintale

Yapahuwa Rock – Prehliadka stredovekej pevnosti Yapahuwa ukrytej v džungli, ktorá bola hlavným mestom v 13. storočí. Krásne schodisko, po ktorom kráčali sinhálski králi, lemujú sochy slonov, trpaslíci, bohyne a kamenné levy. Navrchu sa zachoval nádherný kamenný portál a množstvo reliéfov s hudobníkmi a tanečníkmi, posledný úsek absolvujeme po schodoch vytesaných priamo do skaly .

Návšteva Anuradhapury, centra starovekého Cejlónu s množstvom nádherných stúp a slávnym Budhovým stromom. Anuradhapura bola takmer 1.500 rokov hlavným mestom celého ostrova a bola jedným z najväčších kláštorných miest, aké kedy boli vybudované. Kláštor Mahavihara je vďaka svojmu stromu Bo – Sri Maha Bodhi – jedným z veľmi obľúbených pútnických miest na Srí Lanke. Kláštor Jetavana sa rozkladá okolo monumentálnej stúpy, ktorá kedysi dosahovala výšku 120 metrov (dnes znížená na 70 metrov). Aj napriek tomu sa jedná o najväčšiu tehlovú stavbu na svete. Mihintale – kolíska srílanského budhizmu, kde bola v 3. storočí pred n. l. predstavená jedna z najstarších filozofií, ponúka množstvo prastarých pamiatok. Dve noci v Anuradhapure.

Village Safari – plavba na katamarane - Pidurangala Rock

Návšteva tradičnej srílanskej dedinky, odvezie nás kára ťahaná volmi, budeme sa plaviť na leknovom jazierku katamaranom a dáme si tradičný dedinský obed. Dozvieme sa, ako sa vyrába strecha z palmových listov, naučíme sa prípravu sambolu z kokosu, ako sa zbiera ryža a varí tradičné kari.

Výstup na skalu Pidurangala Rock nás odmení najkrajším výhľadom na Sigiriyu. Skalný guľový útvar na vrchole je miestom krásnych fotografií a výhľad na prírodu vôkol berie dych.

Nocľah v Dambulle.

 

Srí Lanka by SAFIR

Aluvihara Temple - Chrám Ranawana Purana Temple

Cestou do Kandy do navštívime jaskynný chrám Aluvihara, ktorý má veľký výnam v histórii budhizmu, lebo práve tu bolo okolo roku 80 zamestnaných 500 mníchov, ktorí dali budhovmu učeniu prvú pisomnú podobu. Na stenách nájdeme spodobenie pekla a historické freskové obrazy.

Nádherný a nezabudnuteľný chrám Ranawana Purana Temple. Socha Buddhu sa vznáša nad horami kandyjského regiónu, jedno z najkrajších miest na Srí Lanke, ktoré turisti ešte neobjavili. Nespočet sôch mníchov v oranžových rúchach v zástupe.

Kandy – je miesto zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO  a  nachádza sa v malebnej hornatej oblasti Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Presun do hôr. Nocľah v Nuwara Eliya

Srí Lanka by SAFIR

Hortonské pláne – Koniec sveta - vodopád Baker´s Fall

Skoro ráno vyrazíme na trek cez Horton´s plains, ležiace cez dve tisíc metrov nad morom, ktoré nemajú na Srí Lanke obdoby. Ocitneme sa v krajine, ktorá je prerastená plochami nenarušeného pralesa s typickými dáždnikovými stromami s oranžovými kvetmi nazývanými ,,dedkove fúzy“. Cesta bude pokračovať k Small World´s End a World´s End. Neminieme ani vodopád Baker´S Fall a krásne kvitnúce rododendrony.

Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro. Presun do Tissamaharama

Nocľah v Tissamaharama

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Leopard safari NP Yala - Holandská pevnosť Galle (UNESCO)

Zavčasu ráno vyrazíme na džípoch do národného parku Yala. NP Yala je najnavštevovanejší a najobľúbenejší národný park v krajine,  populárny hlavne pre svoju hustotu žijúcich leopardov. Národný park Yala je druhým najväčším národným parkom na Srí Lanke a je to miesto ako vytrhnuté z Knihy Džunglí. Budeme mať veľkú šancu stretnúť bociany marabu, elegantné pávy, šikovné opice, jelene, byvoly, a pri troche šťastia aj šelmu leoparda. Zážitok na celý život.

Galle. Portugalci postavili prvú pevnosť, aby odolali  útokom zo srílanských kráľovstiev na severe a Holanďania následne zlepšili obranný systém pevnosti, rozšírili priekopu na pevnine, hradby a bašty. Vstúpime do pevnosti cez hlavný vchod, ktorý nesie vyrezávané logo britského panovníka, pozrieme si krásny výhľad z hradieb Galle Dutch Fort (UNESCO) na Indický oceán, na holandské koloniálne vily a absolvujeme prechádzku popri majáku,  v prístave a historickom centre. 

Presun do plážového ubytovania.

Bentota - Induruwa

Oddych na pláži v Bentote –  Induruwe vo vilách NARNIA GARDEN VILLA a VILLA MARIA s polopenziou, bazén, voda, káva, čaj a rýchlovarná kanvica.

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Odlet

V ranných hodinách odlet z Colomba a prílet do Európy

CENA:   1 780,- EUR/os.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s odletom z Viedne  – Emirates/Qatar Airways (aj s letiskovými a palivovými poplatkami)
 • slovenská/česká sprievodkyňa CK SAFIR tours
 • 1x príručná batožina do 7 kg + 1x batožina do podpalubia do 25 kg
 • všetky prejazdy po ostrove privátnym klimatizovaným minibusom počas poznávacej časti
 • transfer z letiska a na letisko v Colombe
 • balená voda v autobuse v cene (2fl na osobu a deň)
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:

 • vstupenky, jeepy a miestni sprievodcovia: 170€ platí sa na mieste
 • ostatnú stravu
 • víza (SR 70€, ČR zdarma, informácia k vízam bude aktualizovaná 14 dní pred odletom)
 • súkromné cestovné a úrazové poistenie, poistenie storna zájazdu
 • bakšišné/ďakovné pre vodiča minibusu, vodičov jeepov na safari, pre lokálneho sprievodcu a hotelový personál 

Ubytovanie a strava

Počas poznávacieho okruhu je ubytovanie s polopenziou v pekných  hoteloch zodpovedajúcim 3* až 4*

Počas plážového pobytu je ubytovanie s polopenziou v dvoch novovybudovaných vilách so spoločným súkromným bazénom  – Narnia Garden Villa a Villa Maria.  Vily sa nachádzajú 500m od pláže v tichom prostredí, bez hluku hlavnej cesty či vlakovej trate. Izby sú s výhľadom na krásnu tropickú prírodu v súkromnej záhrade. Doprava tuk tukom na pláž a z pláže je zahrnutá v cene.

V prípade požiadavky na 3*, 4* alebo 5* hotel vyplňte túto požiadavku v prihlasovacom formulári a my vám naceníme doplatok podľa vami vybraného hotela.

Dôležité informácie:

Dokumenty: Na vstup na Srí Lanku sú potrebné dokumenty

 • cestovný pas platný ešte 6 mesiacov po návrate (skontrolujte platnosť vášho pasu)
 • víza – link https://www.srilankaevisa.lk/ – vytlačený potvrdzovací mail o schválení víz (samotné víza dostanete na letisku v Colombe do pasu). Návod na vyplnenie víz vám pošleme do mailu cca 14 dní pred odletom.

Očkovanie: Na Srí Lanku nie je povinné žiadne očkovanie, dávame na zváženie očkovanie na žltačku a skontrolovať platnosť očkovania na tetanus. Niektoré zdroje odporúčajú očkovanie na týfus, ale keďže nebudete spať v džungli a budete piť len balenú vodu, zo skúseností naozaj nie je nutné.