Srí Lanka
Vianoce pod palmami

19.12.2024 – 1.1.2025 (14 dní)

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

ODLET

Privítanie na letisku a odlet do Colomba.

Colombo – jaskynné chrámy Dambulla

V ranných hodinách prílet do Colomba, hlavného mesta ostrova, nazývaného aj  “Perla Indického oceánu”. Vydáme sa krížom cez sviežu prírodu trópov, cez sýtozelené ryžové polia, škoricové a ananásové plantáže. Cestou nás čaká návšteva Dambully, jaskynného Buddhistického chrámu (UNESCO). V jaskynných chrámoch nájdete viac než stovku sôch Buddhu v rôznych pózach. Unikátne sú tiež nástenné maľby s budhistickými motívmi. Oddych na hoteli s bazénom.

Nocľah v Dambulle

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Polonaruwa - stredoveké kráľovské mesto - jeep safari za slonmi

Prehliadka známeho stredovekého mesta chrámov a palácov Polonaruwy, bývalého druhého hlavného mesta Srí Lanky, ktoré vzniklo v 11. a 12. stor. a patrí od roku 1982 na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nájdeme tu ruiny kráľovského paláca, kráľovské kúpele, citadelu a vo svätyni Gal Vihara svetoznáme sochy Buddhu, vytesané do skál.

Popoludní sa na džípoch vyberieme do národného parku na safari. Divožijúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí ,,ulovíme“ na naše kamery a fotoaparáty, ktoré budeme mať v pohotovosti, pozorovanie slonov, vodných byvolov a pávov, návšteva rozhľadne a krásna džungľa okolo nás.

Podvečer možnosť návštevy ayurvédskej masáže. Nocľah v Dambulle

Sigiriya Levia skala – ayurvédska záhrada – hinduisticky chrám Matale - Kandy

Návšteva skalného útvaru Levia Skala – Sigiriya (UNESCO) s pozostatkami kráľovského paláca na vrchole je to najlákavejšie pre všetkých turistov prichádzajúcich na Srí Lanku.  Pevnosť v oblakoch pochádza z 5. storočia a na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky na stenách starovekých jaskýň. Na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad, vodných nádrží a fontán.

Cestou do posledného kráľovského mesta sinhálskeho kráľovstva Kandy navštívime ayurvédsku záhradu korenia. Očarí nás aj farebnosť impozantného hinduistického chrámu v Matale.  Nocľah v Kandy

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Chrám Budhovho zubu Kandy - Peradenia kráľovská botanická záhrada – múzeum drahokamov – vodopád Ramboda

Kandy –  prehliadka okolia jazera, tržnice a Chrámu Buddhovho zubu. Kandy je miesto zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Chrám Buddhovho zubu uchováva relikviu, je významným buddhistickým chrámom na Srí Lanke a prehliadka má mystickú atmosféru.

Návšteva múzea drahokamov a prehliadka klenotov, vyrábaných na Srí Lanke. Dozviete sa o ťažbe drahokamov a polodrahokamov na Srí Lanke.

Kráľovská botanická záhrada Peradeniya – sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 147 akrov. Botanickú záhradu začali budovať v roku 1374 ako odpočinkovú záhradu kráľov Gampoly a Kandy. V záhrade môžete vidieť viac ako 4000 druhov stromov, kvetov a rastlín a päť palmových ulíc, ktoré boli vysadené v roku 1905.

Na Srí lanke je cca 400 vodopádov a my navštívime krásny vodopád Ramboda. Nocľah v Nuwara Eliya 

Nuwara Eliya - čajová továreň - Ella - Nine Arches bridge - Little Adam’s Peak

Nuwara Eliya – nazývaná aj Malé Anglicko, patrí k najvyhľadávanejších turistickým oblastiam Srí Lanky. Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro. Návšteva fabriky na spracovanie ceylonského čaju, ktorý pestujú nasledovníci sira Liptona. Odchod  do horskej dedinky Ella.

Malebnou cestičkou pomedzi čajové plantáže sa vydáme na krásnu nenáročnú prechádzku na Malú Adamovu Horu. Z vrcholu sa budeme kochať výhľadom na mohutnú horu Ella Rock a priesmyk Ella Gap. Most na oblohe Nine Arch Bridge je ukážkou železničnej výstavby koloniálnej éry v krajine. Nocľah v Ella

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Vodopád Ravana Falls - NP Udawalawe

Z Elly vyrazíme k vodopádu Ravana, pomenovanému podľa legendárneho kráľa Srí Lanky. Podľa legendy sa hovorí, že Ravana  uniesol princeznú Situ a ukryl ju v jaskyniach za vodopádom.

Pri NP Udawalawe si nenecháme ujsť stanicu na záchranu slonov Elephant Transit Home a kŕmenie malých sloníčat.

Presun do plážového hotela

Srí Lanka by SAFIR

Bentota Beach

Oddych na pláži v Bentote – Induruwe.

Možnosť fakultatívne navštíviť korytnačie jasle a vidieť niekoľkodňové malé zachránené korytnačky, river safari po rieke Bentota ganga na loďke, Plačúci vodopád v džungli alebo vydať sa na jednodňový výlet z prístavu v Mirisse a pozorovať veľryby na šírom Indickom oceáne.

Odlet

Odlet z Colomba a prílet do Európy.

Srí Lanka by SAFIR

PRIHLÁŠKA: https://bit.ly/SRILANKA_VIANOCE_2024

 

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s odletom z Viedne (aj s letiskovými a palivovými poplatkami)
 • ubytovanie s polopenziou v pekných hoteloch zodpovedajúcim 3* až 4*
 • slovenská sprievodkyňa CK SAFIR tours
 • 1x príručná batožina do 7 kg + 1x batožina do podpalubia do 25 kg
 • všetky prejazdy po ostrove privátnym klimatizovaným minibusom počas poznávacej časti
 • transfer z letiska a na letisko v Colombe
 • lokálny sprievodca (čo vybaví aj nemožné)
 • balená voda v autobuse v cene (2fl na osobu a deň)
 • diaľničné a parkovné poplatky
 • plážové uteráky a plážové lehátka zdarma
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:

  • vstupenky, jeepy a miestni sprievodcovia: 160€ platí sa na mieste
  • ostatnú stravu
  • víza ( eta.gov.lk  ak si vybavujete a platíte víza sami 50€, pri objednaní víz u CK 65€)
  • súkromné cestovné a úrazové poistenie
  • poistenie storna zájazdu
  • bakšišné/ďakovné pre vodiča minibusu, vodičov jeepov na safari, pre lokálneho sprievodcu a hotelový personál

Dôležité informácie:

Dokumenty: Na vstup na Srí Lanku sú potrebné dokumenty

Víza si môžete objednať spolu so zájazdom u CK za poplatok 65€. Letecká spoločnosť môže vstupný formulár a víza vyžadovať pred odbavením na letisku vo Viedni.

Očkovanie

Na Srí Lanku nie je povinné žiadne očkovanie, dávame na zváženie očkovanie na žltačku a skontrolovať platnosť očkovania na tetanus. Niektoré zdroje odporúčajú očkovanie na týfus, ale keďže nebudete spať v džungli a budete piť len balenú vodu, zo skúseností naozaj nie je nutné.

Čistota a ubytovanie

Všetky naše ubytovania sú overené a čisté v rámci lokality, kde sa budete nachádzať a ešte s ohľadom na to, že na Srí Lanke upratujú muži 😊. Niektoré rezorty sú umiestnené v srdci krásnej tropickej záhrady, alebo majú lobby otvorené do prírody a teda sa výnimočne môže stať, že sa objaví maličké neškodné zvieratko. Výskyt malej jašteričky – gekona alebo žabky, či stonožky je veľmi bežné. V našom programe nie sú žiadne domy na stromoch ani otvorené chatky, či ubytovania s vetrákom, len klimatizované hotelové izby s vlastnou kúpelňou. Pobyt bude v hlavnej sezóne, mimo obdobia dažďov, tak výskyt komárov bude minimálny, repelent a zásuvkový odpudzovač odporúčame. Srí Lanka patrí medzi bezpečné a civilizované ázijské krajiny s veľmi nízkou kriminalitou, je turisticky veľmi navštevovaná a bezpečná na cestovanie aj pre ženy. Podrobné pokyny k odletu obdržíte 3 týždne pred odletom.

Poďte s nami do raja!
Srí Lanka.