Srí Lanka
Vianoce pod palmami

19.12.2024 – 1.1.2025 (14 dní)

Srí Lanka by SAFIR

Odlet

Privítanie na letisku a odlet do Colomba.

Colombo – jaskynné chrámy Dambulla

V ranných hodinách prílet do Colomba. Vydáme sa krížom cez sviežu prírodu trópov, cez sýtozelené ryžové polia, škoricové a ananásové plantáže do kultúrneho trojuholníka. Oddych na hoteli s bazénom. S poslednými lúčmi slnka nás čaká návšteva Dambully, jaskynného Buddhistického chrámu (UNESCO) s nádhernými sochami a stropnými maľbami. Nocľah v Dambulle

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Polonaruwa - stredoveké kráľovské mesto - jeep safari za slonmi

Prehliadka známeho stredovekého mesta chrámov a palácov Polonaruwy, bývalého druhého hlavného mesta Srí Lanky, ktoré vzniklo v 11. a 12. stor. a patrí od roku 1982 na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nájdeme tu ruiny kráľovského paláca, kráľovské kúpele, citadelu a vo svätyni Gal Vihara svetoznáme sochy Buddhu, vytesané do skál.

Popoludní sa na džípoch vyberieme do národného parku na safari. Divožijúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí ,,ulovíme“ na naše kamery a fotoaparáty, ktoré budeme mať v pohotovosti, pozorovanie slonov, vodných byvolov a pávov, návšteva rozhľadne a krásna džungľa okolo nás. Nocľah v Dambulle

Sigiriya Levia skala – ayurvédska záhrada – hinduisticky chrám Matale - Kandy

Skalný útvar Levia Skala – Sigiriya (UNESCO) s pozostatkami kráľovského paláca na vrchole je to najlákavejšie pre všetkých turistov prichádzajúcich na Srí Lanku.  Pevnosť v oblakoch pochádza z 5. storočia a na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky na stenách starovekých jaskýň. Na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad, vodných nádrží a fontán.

Ayurvédska záhrada korenia – dozvieme sa ako sa pestuje škorica, vanilka či kakao, aj o tradičnej ayurvédskej medicíne. Hinduistické chrámy na Srí Lanku neoddeliteľne patria. Očarí nás aj farebnosť impozantného hinduistického chrámu v Matale, ktorý navštívime cestou do Kandy.

Kandy – je miesto zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO  a  nachádza sa v malebnej hornatej oblasti Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Mesto patrí k najposvätnejším miestam na Srí Lanke a bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala. Nocľah v Kandy

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Chrám Budhovho zubu Kandy - Peradenia kráľovská botanická záhrada – múzeum drahokamov – vodopád Ramboda

Kandy – Chrám Buddhovho zubu uchováva relikviu, je významným buddhistickým chrámom na Srí Lanke a prehliadka má mystickú atmosféru.

Kráľovská botanická záhrada Peradeniya – sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 147 akrov. Botanickú záhradu začali budovať v roku 1374 ako odpočinkovú záhradu kráľov Gampoly a Kandy. V záhrade môžete vidieť viac ako 4000 druhov stromov, kvetov a rastlín a päť palmových ulíc, ktoré boli vysadené v roku 1905. Návšteva múzea drahokamov. Dozviete sa o ťažbe drahokamov a polodrahokamov na Srí Lanke. Vedeli si ste, že na českých korunovačných klenotoch sú drahokamy zo Srí Lanky takisto ako slávny zafírový prsteň lady Diany? Prehliadka klenotníctva.

Na Srí lanke je cca 400 vodopádov a my navštívime krásny vodopád Ramboda. Nocľah v Nuwara Eliya

Nuwara Eliya - čajová továreň - Ella - Nine Arches bridge - Little Adam’s Peak

Nuwara Eliya – nazývaná aj Malé Anglicko, patrí k najvyhľadávanejších turistickým oblastiam Srí Lanky. Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro. 

Ella – Malebnou cestičkou cez čajové plantáže sa vydáme na krásnu nenáročnú prechádzku na Malú Adamovu Horu. Z vrcholu sa budeme kochať výhľadom na mohutnú horu Ella Rock a priesmyk Ella Gap. Pre adrenalinových nadšencov prelet na džungľou na Flying Ravana Mega Zipline.

Nine Arch Bridge tiež nazývaný aj Most na oblohe, je ukážkou a jedným z najlepších príkladov železničnej výstavby koloniálnej éry v krajine. Nocľah v Ella.

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Vodopád Ravana Falls - NP Udawalawe

Z Elly vyrazíme k vodopádu Ravana, pomenovanému podľa legendárneho kráľa Srí Lanky. Podľa legendy sa hovorí, že Ravana  uniesol princeznú Situ a ukryl ju v jaskyniach za vodopádom.

Pri NP Udawalawe si nenecháme ujsť stanicu na záchranu slonov Elephant Transit Home a kŕmenie malých sloníčat. Presun do plážového hotela

Srí Lanka by SAFIR

Bentota Beach

 Oddych na pláži v Bentote –  Induruwe v plážovom hoteli OASEY BEACH HOTEL***  s polopenziou, bazén súčasťou hotela, voda, káva, čaj a rýchlovarná kanvica na izbe.

 

Odlet

Odlet z Colomba a prílet do Viedne

Srí Lanka by SAFIR

CENA 1 990,- EUR/os. (pri rezervácii do 31.7.2024, po tomto dátume  2 150,- EUR/os.)

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s odletom z Viedne EMIRATES/QATAR AIRWAYS (aj s letiskovými a palivovými poplatkami)
 • ubytovanie s polopenziou v pekných hoteloch zodpovedajúcim 3* až 4*
 • slovenská sprievodkyňa CK SAFIR tours
 • 1x príručná batožina do 7 kg + 1x batožina do podpalubia do 25 kg
 • všetky prejazdy po ostrove privátnym klimatizovaným minibusom počas poznávacej časti
 • transfer z letiska a na letisko v Colombe
 • balená voda v autobuse v cene (2fl na osobu a deň)
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:

  • vstupenky, jeepy a miestni sprievodcovia: 160€ platí sa na mieste
  • ostatnú stravu
  • víza ( SR 70€, ČR zdarma, aktuálne informácie k vízam vám zašleme 14 dní pred odletom)
  • súkromné cestovné a úrazové poistenie, poistenie storna zájazdu
  • bakšišné/ďakovné pre vodiča minibusu, vodičov jeepov na safari, pre lokálneho sprievodcu a hotelový personál

Dôležité informácie:

Dokumenty: Na vstup na Srí Lanku sú potrebné dokumenty

 • cestovný pas platný ešte 6 mesiacov po návrate (skontrolujte platnosť vášho pasu)
 • víza – link https://www.srilankaevisa.lk/ – vytlačený potvrdzovací mail o schválení víz (samotné víza dostanete na letisku v Colombe do pasu). Návod na vyplnenie víz vám pošleme do mailu cca 14 dní pred odletom.

Očkovanie: Na Srí Lanku nie je povinné žiadne očkovanie, dávame na zváženie očkovanie na žltačku a skontrolovať platnosť očkovania na tetanus. Niektoré zdroje odporúčajú očkovanie na týfus, ale keďže nebudete spať v džungli a budete piť len balenú vodu, zo skúseností naozaj nie je nutné. 

Poďte s nami do raja!
Srí Lanka.