SILVESTER NA SRÍ LANKE Po stopách sinhálskych kráľov

28.12.2023 – 10.1.2024 (14 dní)

Túžite spoznať raj na zemi, nových priateľov, nové kultúry, krásne pamiatky, chutné jedlo a nádhernú prírodu na exotickej Srí Lanke? Pripravili sme pre vás nový bohatý program, čaká vás kúzelný cestovateľský zážitok, pamiatky sinhálskeho kráľovstva, jeep safari džungľou a pobyt na pláži.

S kým sa stretnete?   Sprievodca: Ľuba Brezianská

Poďte s nami spoznať historické pamiatky UNESCO, rozmanitú domorodú kultúru, odhaľte s nami tajomstvo magickej Levej hory – Sigiriye a Budhovho zubu. Poďte s nami džungľou za slonmi, po stopách leoparda, okúpte sa vo vodopáde, navštívte s nami najväčšiu koloniálnu pevnosť v Ázii a pozorujte veľryby a delfíny v Indickom oceáne.

Poďte s nami do raja! Srí Lanka.

Come with us to paradise! Sri Lanka

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

Odlet

Privítanie na letisku a odlet.

Colombo – Grand Temple Zlatý chrám - sloní sirotinec Pinnawala

V ranných hodinách prílet do Colomba. Čaká nás oddych v  našom prvom hoteli priamo na brehu rieky Maha Oya. Cestou k hotelu vás zoberieme do jedného z najkrajších novodobých budhistických chrámov na Srí Lanke – Siri Gautama Sambuddharaja Maligawa. Tento chrám bol dokončený v roku 2012 na pripomenutie 2600. výročia Budhovho osvietenia. Návšteva slonieho sirotinca, kde vás čaká fantastický zážitok – zoznámime sa so slonom, ktorý je symbolom Srí Lanky. Celé stádo vyráža na kúpeľ do miestnej rieky, čo býva zážitkom z celej návštevy azda najväčší. Slony totiž prechádzajú zo sirotinca po ulici, na ktorej si môžete kúpiť suveníry. Návštevníci ulice tak majú o krátky zážitok postarané, keď sa kvôli krásnym veľkým tvorom na chvíľu zastaví celý ruch. Nocľah v Pinnawale

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Kráľovská citadela Yapahuwa Rock - jaskynné chrámy Dambulla

Po raňajkách a prejazde nás čaká prehliadka stredovekej pevnosti Yapahuwa ukrytej v džungli, ktorá bola hlavným mestom v 13. storočí. Krásne schodisko, po ktorom kráčali sinhálski králi, lemujú sochy slonov, trpaslíci, bohyne a kamenné levy. Navrchu sa zachoval nádherný kamenný portál a množstvo reliéfov s hudobníkmi a tanečníkmi, posledný úsek absolvujeme po schodoch vytesaných priamo do skaly Yapahuwa Rock.

Návšteva posvätného chrámového komplexu DAMBULLA. Jaskynné chrámy v Dambulle sú zapísané na zozname UNESCO a sú tvorené piatimi nádherne zdobenými jaskyňami – 150 spodobeniami Budhu. Pri vchode môžeme obdivovať 30 metrov vysokú zlatú sochu Budhu. Nocľah v oblasti Habarana

Polonnaruwa – stredoveké kráľovské mesto - jeep safari za slonmi

Prehliadka známeho mesta chrámov a palácov Polonnaruwy, bývalého druhého hlavného mesta Srí Lanky, ktoré vzniklo v 11. a 12. stor. a patrí od roku 1982 na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nájdeme tu ruiny kráľovského paláca, kráľovské kúpele, citadelu a vo svätyni Gal Vihara svetoznáme sochy Buddhu, vytesané do skál.

Popoludní sa na džípoch vyberieme do národného parku na safari. Divožijúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí ,,ulovíme“ na naše kamery a fotoaparáty, ktoré budeme mať v pohotovosti, pozorovanie slonov, vodných byvolov a pávov, návšteva rozhľadne a krásna džungľa okolo nás.

Večerná Silvestrovská párty 🍹 v tropickej záhrade pri bazéne. Spoločne si pripijeme na Nový rok 2024.

Nocľah v oblasti Habarana

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Sigiriya s kráľovským palácom na vrchole – návšteva dedinskej farmy – plavba katamaranom

Novoročný dopoludňajší relax v hoteli pri bazéne.

Návšteva tradičnej srílanskej dedinky, odvezie nás kára ťahaná volmi, budeme sa plaviť na leknovom jazierku katamaranom a dáme si tradičný dedinský obed. Dozvieme sa, ako sa vyrába strecha z palmových listov, naučíme sa prípravu sambolu z kokosu, ako sa zbiera ryža a varí tradičné kari.

Skalný útvar Levia Skala – Sigiriya (UNESCO) s pozostatkami kráľovského paláca na vrchole je to najlákavejšie pre všetkých turistov prichádzajúcich na Srí Lanku.  Pevnosť v oblakoch pochádza z 5. storočia a na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky na stenách starovekých jaskýň. Na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad, vodných nádrží a fontán.

FAKULTATÍVNE: Podvečer možnosť tradičnej ayurvédskej masáže. Nocľah v oblasti Habarana

Chrám Nalanda Gedige - ayurvédska záhrada korenia - hinduistický chrám Matale – kandyjské tance

Chrám Nalanda Gedige je malý šperk a najväčšia zvláštnosť Kultúrneho trojuholníka. Je to starosinhálska svätyňa s bohatou výzdobou a nechýbajú ani tantrické zobrazenia. Pri stavbe priehrady bol rozobratý do posledného kameňa a premiestnený na súčasné miesto. Tento staroveký kamenný chrám v blízkosti Matale bol postavený v období od 8. do 10. storočia a jeho pôvodné miesto bolo považované za centrum Srí Lanky.  

Ayurvédska záhrada korenia – dozvieme sa ako sa pestuje škorica, vanilka či kakao, aj o tradičnej ayurvédskej medicíne. Masky a suveníry z exotického dreva sa vyrezávajú ručne a farbia sa prírodnými farbami. Ku Srí Lanke neoddeliteľne patria a používajú sa pri rituáloch a tradičných tancoch – krátka prehliadka drevoobrábačskej dielne. Očarí nás aj farebnosť impozantného hinduistického chrámu v Matale, ktorý navštívime cestou do Kandy

 Kandy – . Kandy je miesto zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO  a  nachádza sa v malebnej hornatej oblasti Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Mesto patrí k najposvätnejším miestam na Srí Lanke a bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala predtým, ako sa Srí Lanka stala kompletne celá britskou kolóniou. Podvečer si užijeme kultúrne tanečné predstavenie šarmantných kandyjských tanečníkov, ohňovú šou a chodenie po žeravých uhlíkoch. Nocľah v Kandy

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Chrám Budhovho zubu Kandy - Peradenia botanická záhrada – Ambuluwawa Tower - vodopád Ramboda

Kandy –  prehliadka okolia jazera, tržnice a Chrámu Buddhovho zubu. Kandy je miesto zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Chrám Buddhovho zubu uchováva relikviu, je významným buddhistickým chrámom na Srí Lanke a prehliadka má mystickú atmosféru. Návšteva múzea drahokamov a prehliadka klenotov.

Kráľovská botanická záhrada Peradeniya – sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 147 akrov. Botanickú záhradu začali budovať v roku 1374 ako odpočinkovú záhradu kráľov Gampoly a Kandy. V záhrade môžete vidieť viac ako 4000 druhov stromov, kvetov a rastlín a päť palmových ulíc, ktoré boli vysadené v roku 1905.

Navštívime ikonickú bielu vežu Ambuluwawa tower, ktorá sa týči nad mestečkom Gampola. Jazda tuk tukom, neskutočný výhľad na okolitú krajinu. Na Srí lanke je cca 400 vodopádov a my navštívime krásny vodopád Ramboda. Nocľah v Nuwara Eliya 

Nuwara Eliya Malé Anglicko - čajová továreň – čajové plantáže – vodopád St. Clair Falls a vodopád Devon Falls – rafting na rieke Kelani Ganga (fakultatívne)

Nuwara Eliya – nazývaná aj Malé Anglicko, patrí k najvyhľadávanejších turistickým oblastiam Srí Lanky. Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro.

Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, návšteva fabriky na spracovanie čaju, malebné scenérie čajovej krajiny, horské masívy a nezameniteľná vôňa čaju. Kvalita ceylonského čaju, ktorý pestujú nasledovníci sira Liptona, je známa po celom svete.

Cestou do plážového hotela zastávka KITULGALA, kde sa nakrúcal oscarový film “Most na rieke Kwai” a pre záujemcov vzrušujúci rafting na rieke Kelani ganga ako fakultatívny výlet (za príplatok na mieste).

Presun do plážového hotela.

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Oddych na pláži v Bentote

Oddych na pláži v Bentote –  Induruwe v plážovom hoteli SERENDIB BEACH RESORT  s polopenziou, bazén súčasťou hotela, voda, káva, čaj a rýchlovarná kanvica na izbe.

 

 

Odlet

V ranných hodinách odlet z Colomba a prílet do Európy

Srí Lanka by SAFIR

Cena:  1 930,- EUR /dospelá osoba

PRIHLÁŠKA:  https://bit.ly/SriLanka_Silvester_2023

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s odletom z Viedne (aj s letiskovými a palivovými poplatkami)
 • ubytovanie s polopenziou v pekných hoteloch zodpovedajúcim 3* až 4*
 • Silvestrovská párty
 • slovenská sprievodkyňa CK SAFIR tours
 • 1x príručná batožina do 7 kg + 1x batožina do podpalubia do 25 kg
 • všetky prejazdy po ostrove privátnym klimatizovaným minibusom počas poznávacej časti
 • transfer z letiska a na letisko v Colombe
 • lokálny sprievodca (čo vybaví aj nemožné)
 • balená voda v autobuse v cene (2fl na osobu a deň)
 • diaľničné a parkovné poplatky
 • plážové uteráky a plážové lehátka zdarma
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:

 • vstupenky, jeepy a miestni sprievodcovia: 170€ platí sa na mieste
 • ostatnú stravu
 • víza (ak si vybavujete a platíte víza sami 50€, pri objednaní víz u CK 65€)
 • súkromné cestovné a úrazové poistenie
 • poistenie storna zájazdu
 • bakšišné/ďakovné pre vodiča minibusu, vodičov jeepov na safari, pre lokálneho sprievodcu a hotelový personál 

Dôležité informácie:

Dokumenty: Na vstup na Srí Lanku sú potrebné dokumenty

Víza si môžete objednať spolu so zájazdom u CK za poplatok 65€. Letecká spoločnosť môže vstupný formulár a víza vyžadovať pred odbavením na letisku vo Viedni.

Očkovanie

Na Srí Lanku nie je povinné žiadne očkovanie, dávame na zváženie očkovanie na žltačku a skontrolovať platnosť očkovania na tetanus. Niektoré zdroje odporúčajú očkovanie na týfus, ale keďže nebudete spať v džungli a budete piť len balenú vodu, zo skúseností naozaj nie je nutné.

Čistota a ubytovanie

Všetky naše ubytovania sú overené a čisté v rámci lokality, kde sa budete nachádzať a ešte s ohľadom na to, že na Srí Lanke upratujú muži 😊. Niektoré rezorty sú umiestnené v srdci krásnej tropickej záhrady, alebo majú lobby otvorené do prírody a teda sa výnimočne môže stať, že sa objaví maličké neškodné zvieratko. Výskyt malej jašteričky – gekona alebo žabky, či stonožky je veľmi bežné. V našom programe nie sú žiadne domy na stromoch ani otvorené chatky, či ubytovania s vetrákom, len klimatizované hotelové izby s vlastnou kúpelňou. Pobyt bude v hlavnej sezóne, mimo obdobia dažďov, tak výskyt komárov bude minimálny, repelent a zásuvkový odpudzovač odporúčame. Srí Lanka patrí medzi bezpečné a civilizované ázijské krajiny s veľmi nízkou kriminalitou, je turisticky veľmi navštevovaná a bezpečná na cestovanie aj pre ženy. Podrobné pokyny k odletu obdržíte 3 týždne pred odletom.