SILVESTER NA SRÍ LANKE Po stopách sinhálskych kráľov

27.12.2024 – 8.1.2025 (13 dní)

Túžite spoznať raj na zemi, nových priateľov, nové kultúry, krásne pamiatky, chutné jedlo a nádhernú prírodu na exotickej Srí Lanke? Pripravili sme pre vás nový bohatý program, čaká vás kúzelný cestovateľský zážitok, pamiatky sinhálskeho kráľovstva, jeep safari džungľou a pobyt na pláži.

Poďte s nami spoznať historické pamiatky UNESCO, rozmanitú domorodú kultúru, odhaľte s nami tajomstvo magickej Levej hory – Sigiriye a Budhovho zubu. Poďte s nami džungľou za slonmi, po stopách leoparda, okúpte sa vo vodopáde, navštívte s nami najväčšiu koloniálnu pevnosť v Ázii a pozorujte veľryby a delfíny v Indickom oceáne.

Poďte s nami do raja! Srí Lanka.

Come with us to paradise! Sri Lanka

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

Odlet

Privítanie na letisku vo Viedni a odlet.

Colombo – Grand Temple Zlatý chrám - sloní sirotinec Pinnawala

V ranných hodinách prílet do Colomba. Čaká nás oddych v  našom prvom hoteli priamo na brehu rieky Maha Oya. Cestou k hotelu vás zoberieme do jedného z najkrajších novodobých budhistických chrámov na Srí Lanke – Siri Gautama Sambuddharaja Maligawa. Tento chrám bol dokončený v roku 2012 na pripomenutie 2600. výročia Budhovho osvietenia. Návšteva slonieho sirotinca, kde vás čaká fantastický zážitok – zoznámime sa so slonom, ktorý je symbolom Srí Lanky. Celé stádo vyráža na kúpeľ do miestnej rieky, čo býva zážitkom z celej návštevy azda najväčší. Slony totiž prechádzajú zo sirotinca po ulici, na ktorej si môžete kúpiť suveníry. Návštevníci ulice tak majú o krátky zážitok postarané, keď sa kvôli krásnym veľkým tvorom na chvíľu zastaví celý ruch. Nocľah v Pinnawale

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Kráľovská citadela Yapahuwa Rock - jaskynné chrámy Dambulla

Po raňajkách a prejazde nás čaká prehliadka stredovekej pevnosti Yapahuwa ukrytej v džungli, ktorá bola hlavným mestom v 13. storočí. Krásne schodisko, po ktorom kráčali sinhálski králi, lemujú sochy slonov, trpaslíci, bohyne a kamenné levy. Navrchu sa zachoval nádherný kamenný portál a množstvo reliéfov s hudobníkmi a tanečníkmi, posledný úsek absolvujeme po schodoch vytesaných priamo do skaly Yapahuwa Rock.

Návšteva posvätného chrámového komplexu DAMBULLA. Jaskynné chrámy v Dambulle sú zapísané na zozname UNESCO a sú tvorené piatimi nádherne zdobenými jaskyňami – 150 spodobeniami Budhu. Pri vchode môžeme obdivovať 30 metrov vysokú zlatú sochu Budhu. Nocľah v oblasti Habarana

Polonnaruwa – stredoveké kráľovské mesto - jeep safari za slonmi

Prehliadka známeho mesta chrámov a palácov Polonnaruwy, bývalého druhého hlavného mesta Srí Lanky, ktoré vzniklo v 11. a 12. stor. a patrí od roku 1982 na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nájdeme tu ruiny kráľovského paláca, kráľovské kúpele, citadelu a vo svätyni Gal Vihara svetoznáme sochy Buddhu, vytesané do skál.

Popoludní sa na džípoch vyberieme do národného parku na safari. Divožijúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí ,,ulovíme“ na naše kamery a fotoaparáty, ktoré budeme mať v pohotovosti, pozorovanie slonov, vodných byvolov a pávov, návšteva rozhľadne a krásna džungľa okolo nás. Nocľah v oblasti Habarana

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Sigiriya s kráľovským palácom na vrchole – návšteva dedinskej farmy – plavba katamaranom

Návšteva tradičnej srílanskej dedinky, odvezie nás kára ťahaná volmi, budeme sa plaviť na leknovom jazierku katamaranom a dáme si tradičný dedinský obed. Dozvieme sa, ako sa vyrába strecha z palmových listov, naučíme sa prípravu sambolu z kokosu, ako sa zbiera ryža a varí tradičné kari.

Skalný útvar Levia Skala – Sigiriya (UNESCO) s pozostatkami kráľovského paláca na vrchole je to najlákavejšie pre všetkých turistov prichádzajúcich na Srí Lanku.  Pevnosť v oblakoch pochádza z 5. storočia a na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky na stenách starovekých jaskýň. Na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad, vodných nádrží a fontán. Nocľah v oblasti Habarana.

Silvestrovská párty🥂🎉

Ayurvédska záhrada korenia - drevoobrábačská dielňa - hinduistický chrám Matale – Kandy

Ayurvédska záhrada korenia – dozvieme sa ako sa pestuje škorica, vanilka či kakao, aj o tradičnej ayurvédskej medicíne. Masky a suveníry z exotického dreva sa vyrezávajú ručne a farbia sa prírodnými farbami. Ku Srí Lanke neoddeliteľne patria a používajú sa pri rituáloch a tradičných tancoch – krátka prehliadka drevoobrábačskej dielne. Očarí nás aj farebnosť impozantného hinduistického chrámu v Matale, ktorý navštívime cestou do Kandy

Kandy – . Kandy je miesto zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO  a  nachádza sa v malebnej hornatej oblasti Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Mesto patrí k najposvätnejším miestam na Srí Lanke a bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala predtým, ako sa Srí Lanka stala kompletne celá britskou kolóniou.  Nocľah v Kandy

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Chrám Budhovho zubu Kandy - Peradenia botanická záhrada – vodopád Ramboda

Kandy –  prehliadka okolia jazera, tržnice a Chrámu Buddhovho zubu. Kandy je miesto zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Chrám Buddhovho zubu uchováva relikviu, je významným buddhistickým chrámom na Srí Lanke a prehliadka má mystickú atmosféru. Návšteva múzea drahokamov a prehliadka klenotov.

Kráľovská botanická záhrada Peradeniya – sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 147 akrov. Botanickú záhradu začali budovať v roku 1374 ako odpočinkovú záhradu kráľov Gampoly a Kandy. V záhrade môžete vidieť viac ako 4000 druhov stromov, kvetov a rastlín a päť palmových ulíc, ktoré boli vysadené v roku 1905.

Na Srí lanke je cca 400 vodopádov a my navštívime krásny vodopád Ramboda. Nocľah v Nuwara Eliya 

Nuwara Eliya Malé Anglicko - čajová továreň – čajové plantáže – vodopád St. Clair Falls a vodopád Devon Falls

Nuwara Eliya – nazývaná aj Malé Anglicko, patrí k najvyhľadávanejších turistickým oblastiam Srí Lanky. Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro.

Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, návšteva fabriky na spracovanie čaju, malebné scenérie čajovej krajiny, horské masívy a nezameniteľná vôňa čaju. Kvalita ceylonského čaju, ktorý pestujú nasledovníci sira Liptona, je známa po celom svete.

Presun do plážového ubytovania.

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Oddych na pláži v Bentote

Oddych na pláži v Bentote –  Induruwe v hoteli OASEY BEACH HOTEL*** s polopenziou, bazén, voda, káva, čaj a rýchlovarná kanvica na izbe.

Odlet

V ranných hodinách odlet z Colomba a prílet do Európy

Srí Lanka by SAFIR

CENA: 2 150 EUR/os.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s odletom z Viedne (aj s letiskovými a palivovými poplatkami)
 • ubytovanie s polopenziou v pekných hoteloch zodpovedajúcim 3* až 4*
 • Silvestrovská párty
 • slovenská/česká sprievodkyňa CK SAFIR tours
 • 1x príručná batožina do 7 kg + 1x batožina do podpalubia do 25 kg
 • všetky prejazdy po ostrove privátnym klimatizovaným minibusom počas poznávacej časti
 • transfer z letiska a na letisko v Colombe
 • balená voda v autobuse v cene (2fl na osobu a deň)
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:

 • vstupenky, jeepy a miestni sprievodcovia: 170€ platí sa na mieste
 • ostatnú stravu
 • víza (SR 70€, ČR zdarma, informácie k vízam budú aktualizované 14 dní pred odletom)
 • súkromné cestovné a úrazové poistenie, poistenie storna zájazdu
 • bakšišné/ďakovné pre vodiča minibusu, vodičov jeepov na safari, pre lokálneho sprievodcu a hotelový personál

Dôležité informácie:

Dokumenty: Na vstup na Srí Lanku sú potrebné dokumenty

 • cestovný pas platný ešte 6 mesiacov po návrate (skontrolujte platnosť vášho pasu)
 • víza – link https://www.srilankaevisa.lk/ – vytlačený potvrdzovací mail o schválení víz (samotné víza dostanete na letisku v Colombe do pasu). Návod na vyplnenie víz vám pošleme do mailu cca 14 dní pred odletom.

Očkovanie: Na Srí Lanku nie je povinné žiadne očkovanie, dávame na zváženie očkovanie na žltačku a skontrolovať platnosť očkovania na tetanus. Niektoré zdroje odporúčajú očkovanie na týfus, ale keďže nebudete spať v džungli a budete piť len balenú vodu, zo skúseností naozaj nie je nutné.