Perly zo Srí Lanky

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

Colombo – prehliadka mesta

Prílet do COLOMBA, hlavného mesta ostrova nazývaného aj  “Perla Indického oceánu”, vyzdvihnutie na letisku. Po krátkom relaxe prehliadka Colomba. Pozrieme si mesto Colombo s množstvom prekrásnych pamiatok, navštívime Buddhistický chrám, Námestie Nezávislosti a budovu parlamentu Srí Lanky.

Sloní sirotinec Pinnawala – Dambulla

Po raňajkách odchod do Dambully. Počas cesty návšteva slonieho sirotinca v Pinnawale. Sloní sirotinec v Pinnawale na brehoch rieky Maoya bude mimoriadnym zážitkom. Viac ako 70 rozkošných sloníkov, ktoré sa spolu hrajú a šantia pri kúpaní v rieke. Poobede návšteva Dambully, jaskynného Buddhistického chrámu (UNESCO) s nádhernými sochami a stropnými maľbami, prehliadka Golden Temple. V jaskynných chrámoch nájdete viac než stovku sôch Buddhu v rôznych pózach. Unikátne sú tiež nástenné maľby s budhistickými motívmi.

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Sigiriya – záhrada korenia – batiková dielňa – Kandy

Návšteva skalného útvaru Levia Skala – Sigiriya (UNESCO) s pozostatkami kráľovského paláca na vrchole. Pevnosť v oblakoch pochádza z 5. storočia a na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky na stenách starovekých jaskýň. Na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad, vodných nádrží a fontán. Po ceste do Kandy navštívime záhradu korenia, hinduistický chrám a dielňu na výrobu batikovaných výrobkov. Po príchode do Kandy ubytovanie a večerná prehliadka mesta.

Chrám Buddhovho zubu – botanická záhrada – folklórne tance

Kandy –  prehliadka okolia jazera, tržnice a Chrámu Buddhovho zubu. Kandy je miesto zaradené do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO a  nachádza sa v malebnej hornatej oblasti Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Mesto patrí k najposvätnejším miestam na Srí Lanke a bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala. Chrám Buddhovho zubu uchováva relikviu a je významným budhistickým chrámom na Srí Lanke. Ďalej navštívime prekrásnu kráľovskú botanickú záhradu v Peradeniya.

Kráľovská botanická záhrada Peradeniya – sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 147 akrov. Botanickú záhradu začali budovať v roku 1374 ako odpočinkovú záhradu kráľov Gampoly a Kandy. V záhrade môžete vidieť viac ako 4000 druhov stromov, kvetov a rastlín a päť palmových ulíc, ktoré boli vysadené v roku 1905.

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Kandy – múzeum drahokamov – čajová plantáž

Kandy –  prehliadka okolia jazera, tržnice a Chrámu Buddhovho zubu. Kandy je miesto zaradené do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO a  nachádza sa v malebnej hornatej oblasti Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Mesto patrí k najposvätnejším miestam na Srí Lanke a bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala. Chrám Buddhovho zubu uchováva relikviu a je významným budhistickým chrámom na Srí Lanke.

Večer si užijeme kultúrne tanečné predstavenie Kandyjských tanečníkov.

Cena zahŕňa:

  • vyzdvihnutie na letisku
  • doprava osôb a batožiny klimatizovaným vozidlom počas celého poznávacieho okruhu
  • ubytovanie v dvojposteľových izbách počas okruhu s raňajkami alebo polopenziou v min. 3* hoteloch
  • vstupy

Cena nezahŕňa:

  • medzinárodnú letenku
  • víza
  • ostatnú stravu
  • plážový pobyt v hoteli ( po dohovore navrhneme a zaistíme plážové ubytovanie podľa požiadaviek)
  • transfer z plážového hotela na letisko (po dohovore zaistíme odvoz na letisko)

Program poznávacieho okruhu je možné upraviť na mieru podľa požiadaviek, aby sa vaša dovolenka na Srí Lanke stala vašou dovolenkou snov.

Poďte s nami do raja!
Srí Lanka.