PERLY SRÍ LANKY
+ JEEP SAFARI

11.- 24.11.2021 (14 dní)

Kúzelný cestovateľský zážitok, pamiatky sinhálskeho kráľovstva, jeep safari džungľou a pobyt na pláži.

Vydajte sa s nami na cestu zelenou tropickou záhradou a vráťte sa z dovolenky plní sily, elánu a nezabudnuteľných zážitkov. Po krásnom poznávacom okruhu, ktorý bude úžasnou terapiou pre našu myseľ, si zrelaxujeme aj naše telo prechádzkami na panenských plážach v Bentote – Induruwe.

S kým sa stretnete?   Sprievodca: Ľuba Brezianská

Poďte s nami spoznať historické pamiatky UNESCO, rozmanitú domorodú kultúru, odhaľte s nami tajomstvo magickej Levej hory – Sigiriye a Budhovho zubu. Poďte s nami džungľou za slonmi, po stopách leoparda, okúpte sa vo vodopáde, navštívte s nami najväčšiu koloniálnu pevnosť v Ázii a pozorujte veľryby a delfíny v Indickom oceáne.

Poďte s nami do raja! Srí Lanka.

Come with us to paradise! Sri Lanka

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

Odlet

Privítanie na letisku a odlet.

Colombo – jaskynné chrámy Dambulla

V skorých ranných hodinách prílet do Colomba. Vydáme sa krížom cez sviežu prírodu trópov, cez sýtozelené ryžové polia, škoricové a ananásové plantáže do kultúrneho trojuholníka. Cestou nás čaká návšteva Dambully, jaskynného Buddhistického chrámu (UNESCO) s nádhernými sochami a stropnými maľbami. Oddych na hoteli s bazénom.

Nocľah v Dambulle

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Polonnaruwa – jeep safari v NP Kaudulla

Prehliadka známeho mesta chrámov a palácov Polonnaruwy, bývalého druhého hlavného mesta Srí Lanky, ktoré vzniklo v 11. a 12. stor. a patrí od roku 1982 na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nájdeme tu ruiny kráľovského paláca, kráľovské kúpele, citadelu a vo svätyni Gal Vihara svetoznáme sochy Buddhu, vytesané do skál.

Popoludní sa na džípoch vyberieme do národného parku na safari. Divožijúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí ,,ulovíme“ na naše kamery a fotoaparáty, ktoré budeme mať v pohotovosti.

Nocľah v Dambulla

Sigiriya s kráľovským palácom na vrchole – ayurvédska záhrada korenia – hinduistický chrám Matale - Chrám Budhovho zubu Kandy

Skalný útvar Levia Skala – Sigiriya (UNESCO) s pozostatkami kráľovského paláca na vrchole je to najlákavejšie pre všetkých turistov prichádzajúcich na Srí Lanku.  Pevnosť v oblakoch pochádza z 5. storočia a na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky na stenách starovekých jaskýň. Na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad, vodných nádrží a fontán.

Ayurvédska záhrada korenia – dozvieme sa ako sa pestuje škorica, vanilka či kakao, budeme si môcť zakúpiť výrobky tradičnej ayurvédskej medicíny, oleje, repelenty, krémy…

Kandy –  prehliadka okolia jazera, tržnice a Chrámu Buddhovho zubu. Kandy je miesto zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO  a  nachádza sa v malebnej hornatej oblasti Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Mesto patrí k najposvätnejším miestam na Srí Lanke a bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala. Chrám Buddhovho zubu uchováva relikviu, je významným buddhistickým chrámom na Srí Lanke a prehliadka má mystickú atmosféru.

Nocľah v Kandy

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Peradenia kráľovská botanická záhrada – čajová továreň - vodopád Ramboda

Kráľovská botanická záhrada Peradeniya – sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 147 akrov. Botanickú záhradu začali budovať v roku 1374 ako odpočinkovú záhradu kráľov Gampoly a Kandy. V záhrade môžete vidieť viac ako 4000 druhov stromov, kvetov a rastlín a päť palmových ulíc, ktoré boli vysadené v roku 1905.

Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, návšteva fabriky na spracovanie čaju, malebné scenérie čajovej krajiny, horské masívy a nezameniteľná vôňa čaju. Kvalita ceylonského čaju, ktorý pestujú nasledovníci sira Liptona, je známa po celom svete.

Nocľah v Nuwara Eliya   

Nuwara Eliya Malé Anglicko – Ella - Nine Arch Bridge - Little Adam’s peak

Nuwara Eliya – nazývaná aj Malé Anglicko, patrí k najvyhľadávanejších turistickým oblastiam Srí Lanky. Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro. Prehliadka mesta. Odchod do horskej dedinky Ella.

Malebnou cestičkou cez čajové plantáže sa vydáme na krásnu nenáročnú prechádzku na Malú Adamovu Horu. Z vrcholu sa budeme kochať výhľadom na mohutnú horu Ella Rock a priesmyk Ella Gap. Pre adrenalinových nadšencov prelet na džungľou na Flying Ravana Mega Zipline.

Nine Arch Bridge tiež nazývaný aj Most na oblohe, je ukážkou a jedným z najlepších príkladov železničnej výstavby koloniálnej éry v krajine.

Nocľah v Ella   

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Vodopád Ravana Falls – NP Udawalawe

Z Elly vyrazíme k vodopádu Ravana, pomenovanému podľa legendárneho kráľa Srí Lanky. Podľa legendy sa hovorí, že Ravana  uniesol princeznú Situ a ukryl ju v jaskyniach za vodopádom. Pre odvážnějších možnosť okúpať sa vo vodopáde.

Cestou do plážového hotela si nenecháme ujsť stanicu na záchranu slonov Elephant Transit Home a kŕmenie malých sloníčat v národnom parku Udawalawe.

Bentote - Induruwe

Oddych na pláži v Bentote –  Induruwe v plážovom hoteli  Serendib Beach Hotel*** s polopenziou, bazén súčasťou hotela, voda, káva, čaj a rýchlovarná kanvica na izbe

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Odlet

V ranných hodinách odlet z Colomba a prílet do Európy.

Cena:  840,- EUR /dospelá osoba

Prihlásenie: https://bit.ly/SRILANKA_november2022

Cena zahŕňa:

 • 6 – dňový poznávací okruh Srí Lankou, ubytovanie v hoteloch zodpovedajúcim 3* až 4*
 • 6 – dňový plážový pobyt – ubytovanie v plážovom hoteli Serendib Beach Hotel *** v izbe s výhľadom na Indický oceán a hotelovým bazénom
 • Strava: polopenzia (švédske stoly) počas celého poznávacieho okruhu a plážového pobytu
 • doprava osôb a batožiny privátnym klimatizovaným minibusom počas celého poznávacieho okruhu
 • balená voda v autobuse v cene (2fl na osobu a deň)
 • prenájom jeepu na safari v národnom parku
 • prenájom vláčika v kráľovskej botanickej záhrade
 • diaľničné a parkovné poplatky
 • slovenská sprievodkyňa (počas letu do Colomba, počas poznávacieho okruhu, aj celého plážového pobytu)
 • denne voda, káva, čaj a rýchlovarná kanvica na izbe
 • plážové uteráky a plážové lehátka zdarma

Cena nezahŕňa:

 • letenku (letenku budeme kupovať spoločne, orientačná cena 750€ – 850€)
 • ostatnú stravu- obedy a nápoje (obedy absolvujeme v miestnych reštauráciách podľa vášho rozpočtu 3-6 €)
 • vstupné do pamiatok a národných parkov Srí Lanka orientačne 150€ – bude upresnené na mieste podľa aktuálneho kurzu a aktuálneho cenníka
 • víza 40€ (vybavuje cestovná agentúra)
 • súkromné poistenie storna letenky, poistenie storna pobytu, cestovné a úrazové poistenie
 • bakšišné pre vodiča, sprievodcu a hotelový personál (uvádzame to sem preto, lebo je súčasťou srílanskej kultúry, ale je samozrejme dobrovoľné)

Nákup leteniek:   po naplnení min počtu účastníkov 10 osôb,    termín odletu a príletu môže byť posunutý ±3 dni pri zachovaní počtu dní pobytu

Vstup na Srí Lanku pre nezaočkovaných turistov je možný  s PCR testom 72 hodín pred odletom na území SR resp. ČR

Zájazd je organizovaný srílanskou cestovnou kanceláriou s platným príslušným poistením a slovenskou cestovnou agentúrou:

SAFIR Tours
H.P.Don Chanaka Amaraweera
Pelagas Wattha Yalagama
146b Induruwa, 805 10
Sri Lanka

Sri Lanka Tourism Development Authority
NIC No. 883300289
CertificateNo.1/1/125/20190925/28
Mobil/WhatsApp: +94771 807456
chanakaamaraweera@gmail.com

SAFIR tours
Ľuba Brezianská
Podhorie 163
013 18 Podhorie
Slovakia
IČO: 52271846
DIČ: 1040909309
IČ DPH: SK1040909309
www.srilankabysafir.com
Mobil/WhatsApp: +421948000854
brezianska.luba@gmail.com
FB: Sri Lanka by SAFIR tours

Fakultatívne výlety počas plážového pobytu:

 • korytnačie jasle s jednodňovými malými zachránenými korytnačkami, ktoré vlastnoručne vypustíme na slobodu do Indického oceánu
 • návštěva Brief Garden – záhrady a domu slávneho krajinného architekta Bevisa Bawu
 • Kandevihara temple – budhistický chrám s krásnym schodiskom a impozantnou sochou Budhu
 • návšteva mesta Galle s holandskou koloniálnou pevnosťou a bielym majákom
 • river safari po rieke Bentota ganga, krokodíly a varany naživo
 • výlet tuk-tukom cez ryžové plantáže a krátky trek džungľou k vodopádu Crying waterfall, kúpanie vo vodopáde
 • pozorovanie veľrýb a delfínov na šírom Indickom oceáne z prístavu v Mirisse