PERLY ZO SRÍ LANKY
+ joga na pláži

13.2.- 26.2.2024 (14 dní)

Kúzelný cestovateľský zážitok, pamiatky sinhálskeho kráľovstva, jeep safari džungľou a aktívny oddych na pláži.

Možno prišiel čas niečo zmeniť vo svojom živote, túžite spoznať raj na zemi, nájsť si nových priateľov alebo len nemáte s kým cestovať. Práve preto neseďte doma, pobaľte sa a zažite nové tropické dobrodružstvo, kde môžete spoznať nových ľudí, nové kultúry, jedlo a popritom si dopriať aj trochu pohybu pri Indickom oceáne. Spojenie aktívneho oddychu a nádhernej prírody na exotickej Srí Lanke bude pre váš reštart to pravé.

Vydajte sa s nami na cestu zelenou tropickou záhradou a vráťte sa z dovolenky plní sily, elánu a nezabudnuteľných zážitkov. Po krásnom poznávacom okruhu, ktorý bude úžasnou terapiou pre našu myseľ, si zrelaxujeme aj naše telo prechádzkami na panenských plážach v Bentote – Induruwe.

S kým sa stretnete?  Sprevádzanie pobytom  a pohybové aktivity:    Ivana Žitňanská

Poďte s nami do raja! Srí Lanka.

Come with us to paradise! Sri Lanka

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

Odlet

Privítanie na letisku a odlet.

 

Colombo – jaskynné chrámy Dambulla

V skorých ranných hodinách prílet do Colomba. Vydáme sa krížom cez sviežu prírodu trópov, cez sýtozelené ryžové polia, škoricové a ananásové plantáže do kultúrneho trojuholníka. Cestou nás čaká návšteva Dambully, jaskynného Buddhistického chrámu (UNESCO) s nádhernými sochami a stropnými maľbami. Oddych na hoteli s bazénom.

Nocľah v Dambulle

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Polonnaruwa – jeep safari v NP Hurulu Eco Park

Prehliadka známeho mesta chrámov a palácov Polonnaruwy, bývalého druhého hlavného mesta Srí Lanky, ktoré vzniklo v 11. a 12. stor. a patrí od roku 1982 na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nájdeme tu ruiny kráľovského paláca, kráľovské kúpele, citadelu a vo svätyni Gal Vihara svetoznáme sochy Buddhu, vytesané do skál.

Popoludní sa na džípoch vyberieme do národného parku na safari. Divožijúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí ,,ulovíme“ na naše kamery a fotoaparáty, ktoré budeme mať v pohotovosti.

Nocľah v Dambulle

Sigiriya s kráľovským palácom na vrchole – ayurvédska záhrada korenia – hinduistický chrám Matale - Chrám Budhovho zubu Kandy

Skalný útvar Levia Skala – Sigiriya (UNESCO) s pozostatkami kráľovského paláca na vrchole je to najlákavejšie pre všetkých turistov prichádzajúcich na Srí Lanku.  Pevnosť v oblakoch pochádza z 5. storočia a na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky na stenách starovekých jaskýň. Na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad, vodných nádrží a fontán.

Ayurvédska záhrada korenia – dozvieme sa ako sa pestuje škorica, vanilka či kakao, aj o tradičnej ayurvédskej medicíne. Masky a suveníry z exotického dreva sa vyrezávajú ručne a farbia sa prírodnými farbami. Ku Srí Lanke neoddeliteľne patria a používajú sa pri rituáloch a tradičných tancoch – krátka prehliadka drevoobrábačskej dielne. Očarí nás aj farebnosť impozantného hinduistického chrámu v Matale, ktorý navštívime cestou do Kandy

Kandy –  prehliadka okolia jazera, tržnice a Chrámu Buddhovho zubu. Kandy je miesto zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO  a  nachádza sa v malebnej hornatej oblasti Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Mesto patrí k najposvätnejším miestam na Srí Lanke a bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala. Chrám Buddhovho zubu uchováva relikviu, je významným buddhistickým chrámom na Srí Lanke a prehliadka má mystickú atmosféru.

Nocľah v Kandy

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Peradenia kráľovská botanická záhrada – múzeum drahokamov – Ambuluwawa Tower biela veža v oblakoch - vodopád Ramboda

Kráľovská botanická záhrada Peradeniya – sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 147 akrov. Botanickú záhradu začali budovať v roku 1374 ako odpočinkovú záhradu kráľov Gampoly a Kandy. V záhrade môžete vidieť viac ako 4000 druhov stromov, kvetov a rastlín a päť palmových ulíc, ktoré boli vysadené v roku 1905.

Návšteva múzea drahokamov. Dozviete sa o ťažbe drahokamov a polodrahokamov na Srí Lanke. Vedeli si ste, že na českých korunovačných klenotoch sú drahokamy zo Srí Lanky takisto ako slávny zafírový prsteň lady Diany? Prehliadka klenotníctva.

Navštívime ikonickú bielu vežu Ambuluwawa Tower, ktorá sa týči nad mestečkom Gampola. Jazda tuk tukom, neskutočný výhľad na okolitú krajinu a  všetky štyri chrámy na jednom mieste – kresťanský, hindu, budhistický aj mešita. Na Srí lanke je cca 400 vodopádov a my navštívime krásny vodopád Ramboda a z diaľky si pozrieme Gerandi Ella.

Nocľah v Nuwara Eliya

Nuwara Eliya Malé Anglicko - čajová továreň – čajové plantáže – Ella - Nine Arch Bridge - Little Adam’s peak

Nuwara Eliya – nazývaná aj Malé Anglicko, patrí k najvyhľadávanejších turistickým oblastiam Srí Lanky. Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro. Prehliadka mesta. Odchod do horskej dedinky Ella.

Malebnou cestičkou cez čajové plantáže sa vydáme na krásnu nenáročnú prechádzku na Malú Adamovu Horu. Z vrcholu sa budeme kochať výhľadom na mohutnú horu Ella Rock a priesmyk Ella Gap. Pre adrenalinových nadšencov prelet na džungľou na Flying Ravana Mega Zipline.

Nine Arch Bridge tiež nazývaný aj Most na oblohe, je ukážkou a jedným z najlepších príkladov železničnej výstavby koloniálnej éry v krajine. Nocľah v Ella.

 

Srí Lanka by SAFIR

Vodopád Ravana Falls – NP Udawalawe

Z Elly vyrazíme k vodopádu Ravana, pomenovanému podľa legendárneho kráľa Srí Lanky. Podľa legendy sa hovorí, že Ravana  uniesol princeznú Situ a ukryl ju v jaskyniach za vodopádom. Pre odvážnějších možnosť okúpať sa vo vodopáde.

Cestou do plážového hotela si nenecháme ujsť stanicu na záchranu slonov Elephant Transit Home a kŕmenie malých sloníčat v národnom parku Udawalawe.

Bentota - Induruwa

Oddych na pláži v Bentote –  Induruwe v plážovom hoteli  Serendib Beach Hotel*** s polopenziou, bazén súčasťou hotela, voda, káva, čaj a rýchlovarná kanvica na izbe

 

 

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Odlet

V ranných hodinách odlet z Colomba a prílet do Európy.

Cena : 1830,- EUR/osoba

PRIHLÁŠKA:   https://bit.ly/VALENTIN_NA_SRILANKE_02_2024

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku s odletom z Viedne (aj s letiskovými a palivovými poplatkami)
 • ubytovanie s polopenziou v pekných hoteloch zodpovedajúcim 3* až 4*
 • slovenská sprievodkyňa CK SAFIR tours
 • 1x príručná batožina do 7 kg + 1x batožina do podpalubia do 25 kg
 • všetky prejazdy po ostrove privátnym klimatizovaným minibusom počas poznávacej časti
 • transfer z letiska a na letisko v Colombe
 • lokálny sprievodca (čo vybaví aj nemožné)
 • balená voda v autobuse v cene (2fl na osobu a deň)
 • diaľničné a parkovné poplatky
 • plážové uteráky a plážové lehátka zdarma
 • poistenie insolventnosti CK
 • podložky na cvičenie a joga boxy

  Ranná joga a večerná meditácia v pohybe v záhrade hotela, je príjemnou pridanou hodnotou spoznávacieho
  zájazdu  (všetky
  športové aktivity sú dobrovoľné a pobytu sa môžu zúčastniť aj necvičiaci účastníci, manželia a partneri)

Cena nezahŕňa:

 • vstupenky, jeepy a miestni sprievodcovia: 160€ platí sa na mieste
 • ostatnú stravu
 • víza (ak si vybavujete a platíte víza sami 50€, pri objednaní víz u CK 65€)
 • súkromné cestovné a úrazové poistenie
 • poistenie storna zájazdu
 • bakšišné/ďakovné pre vodiča minibusu, vodičov jeepov na safari, pre lokálneho sprievodcu a hotelový personál 

Dôležité informácie:

Dokumenty: Na vstup na Srí Lanku sú potrebné dokumenty

Víza si môžete objednať spolu so zájazdom u CK za poplatok 65€. Letecká spoločnosť môže vstupný formulár a víza vyžadovať pred odbavením na letisku vo Viedni.

Očkovanie

Na Srí Lanku nie je povinné žiadne očkovanie, dávame na zváženie očkovanie na žltačku a skontrolovať platnosť očkovania na tetanus. Niektoré zdroje odporúčajú očkovanie na týfus, ale keďže nebudete spať v džungli a budete piť len balenú vodu, zo skúseností naozaj nie je nutné.

Čistota a ubytovanie

Všetky naše ubytovania sú overené a čisté v rámci lokality, kde sa budete nachádzať a ešte s ohľadom na to, že na Srí Lanke upratujú muži 😊. Niektoré rezorty sú umiestnené v srdci krásnej tropickej záhrady, alebo majú lobby otvorené do prírody a teda sa výnimočne môže stať, že sa objaví maličké neškodné zvieratko. Výskyt malej jašteričky – gekona alebo žabky, či stonožky je veľmi bežné. V našom programe nie sú žiadne domy na stromoch ani otvorené chatky, či ubytovania s vetrákom, len klimatizované hotelové izby s vlastnou kúpelňou. Pobyt bude v hlavnej sezóne, mimo obdobia dažďov, tak výskyt komárov bude minimálny, repelent a zásuvkový odpudzovač odporúčame. Srí Lanka patrí medzi bezpečné a civilizované ázijské krajiny s veľmi nízkou kriminalitou, je turisticky veľmi navštevovaná a bezpečná na cestovanie aj pre ženy. Podrobné pokyny k odletu obdržíte 3 týždne pred odletom.