Zelené dobrodružstvo

Program okruhu

Srí Lanka by SAFIR

Colombo – safari po rieke Bentota – korytnačí inkubátor

Prílet do COLOMBA, hlavného mesta ostrova nazývaného aj  “Perla Indického oceánu”. Transfer cez sviežu prírodu trópov do mestečka Bentoty. Budeme sa plaviť po Bentota ganga, okolo mohutných mangrovových stromov, ktoré nám umožnia objaviť lesné tunely, ktoré tu vytvorili nad hladinou rieky. Vychutnáme si pozorovanie polmetrových netopierov, vtákov a varanov.

Prežitie morských korytnačiek pre budúcu generáciu závisí od takých zariadení, ktoré navštívime. Maličké niekoľkodňové korytnačky môžeme naozaj vidieť iba tu.

Oddych na pláži v Induruwe.

Záhrada korenia – baňa mesačných kameňov – múzeum tradičných masiek – pevnosť Galle

Po ceste do Galle navštívime záhradu korenia, kde objavíme čaro ajurvédy a byliniek, ktoré sa používajú po tisícročia v prírodnom liečiteľstve. Dozvieme sa, čo je to mesačný kameň a ako sa ťaží v bani, zistíme aj to, ktorú tradičnú srílanskú masku by ste mali mať doma, aby ste boli úspešní v obchodovaní alebo mali šťastné manželstvo.

Koloniálne mesto Galle si zachovalo určitý európsky ráz. Portugalci postavili prvú pevnosť, aby odolali  útokom zo srílanských kráľovstiev na severe. Holanďania následne po prevzatí pobrežných miest, zlepšili obranný systém pevnosti, rozšírili priekopu na pevnine, zlepšili hradby a bašty. Briti neurobili veľa zmien, a preto sa v Galle doteraz zachovala atmosféra holandských dní. Pozrieme si výhľad z hradieb Galle Dutch Fort (UNESCO) na more a absolvujeme prechádzku popri majáku,  v prístave a historickom centre, kde nájdeme množstvo remeselníkov vyrábajúcich čipky a rezbárske výrobky. 

Nocľah v oblasti NP Yala

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Jeep safari NP Yala - Ella

Zavčasu ráno vyrazíme na džípoch do národného parku Yala. NP Yala je najnavštevovanejší a najobľúbenejší národný park v krajine,  populárny hlavne pre svoju hustotu žijúcich leopardov. Národný park Yala (známy tiež ako národný park Ruhunu) je druhým najväčším národným parkom na Srí Lanke a je to miesto ako vytrhnuté z Knihy Džunglí. Budeme mať veľkú šancu stretnúť bociany marabu, elegantné pávy, šikovné opice, jelene, byvoly, korytnačky, majestátne krokodíly aj šelmu leoparda.

Navštívime malú a ospalú horskú dedinku Ella, ktorá je obklopená sviežimi zelenými plantážami čaju, kam až vaše oko dovidí..

Ella – vodopád Ravana fall – Nine arch bridge – Little Adam’s peak

Z Elly vyrazíme k vodopádu Ravana, pomenovanému podľa legendárneho kráľa Srí Lanky. Podľa legendy sa hovorí, že Ravana  uniesol princeznú Situ a ukryl ju v jaskyniach za vodopádom, dnes známym ako jaskyňa Ravana Ella. Nine Arch Bridge tiež nazývaný aj Most na oblohe, je ukážkou a jedným z najlepších príkladov železničnej výstavby koloniálnej éry v krajine.

Malebnou cestičkou pomedzi čajové plantáže sa vydáme na Malú Adamovu Horu. Z vrcholu sa budeme kochať výhľadom na mohutnú horu Ella Rock a priesmyk Ella Gap.

Srí Lanka by SAFIR

Srí Lanka by SAFIR

Cesta vlakom – Nanu Oya – Nuwara Eliya

Ráno odchod vyhliadkovým vlakom cez čajové plantáže do mesta Nanu Oya.

Nuwara Eliya – nazývaná aj Malé Anglicko, patrí k najvyhľadávanejších turistickým oblastiam Srí Lanky. Pestrosť prírody, horské doliny, vodopády, čajovníkové plantáže, Viktóriin park a anglický vplyv dáva tomuto miestu neopakovateľné čaro. Prehliadka mesta.

NP Horton plains – čajová plantáž – čajová továreň – botanická záhrada

Národný park Horton Plains je jedným z najnavštevovanejších miest na Srí Lanke. Uvidíme červené rododendróny, stromy zakrpatené pôsobením vetra a hmly, pokryté machom a veľa iných druhov kvetov. Malý koniec sveta a Veľký koniec sveta ponúkajú prekrásny výhľad na okolitú krajinu.

Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, návšteva fabriky na spracovanie čaju, malebné scenérie čajovej krajiny, horské masívy a nezameniteľná vôňa čaju.

Pozrieme si nádherné divoké vodopády Devon Falls a St Clairs Falls.

Kráľovská botanická záhrada Peradeniya – sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 147 akrov. Botanickú záhradu začali budovať v roku 1374 ako odpočinkovú záhradu kráľov Gampoly a Kandy. V záhrade môžete vidieť viac ako 4000 druhov stromov, kvetov a rastlín a päť palmových ulíc, ktoré boli vysadené v roku 1905.

Srí Lanka by SAFIR

Cena zahŕňa:

  • vyzdvihnutie na letisku
  • doprava osôb a batožiny klimatizovaným vozidlom počas celého poznávacieho okruhu
  • ubytovanie v dvojposteľových izbách počas okruhu s raňajkami alebo polopenziou v min. 3* hoteloch
  • vstupy

Cena nezahŕňa:

  • medzinárodnú letenku
  • víza
  • ostatnú stravu
  • plážový pobyt v hoteli ( po dohovore navrhneme a zaistíme plážové ubytovanie podľa požiadaviek)
  • transfer z plážového hotela na letisko (po dohovore zaistíme odvoz na letisko)

Program poznávacieho okruhu je možné upraviť na mieru podľa požiadaviek, aby sa vaša dovolenka na Srí Lanke stala vašou dovolenkou snov.

Poďte s nami do raja!
Srí Lanka.